Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kokių žalinimo reikalavimų būtina laikytis rudenį, kad gautumėte išmoką?

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žalinimo reikalavimai, išmokos už žalinimą

Pareiškėjai, deklaruojantys daugiau kaip 15 ha ariamosios žemės, mažiausiai 5 proc. jos dalies privalo deklaruoti kaip ekologiniu atžvilgiu svarbią vietovę, praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Žalinimo reikalavimus ūkininkams, kurie ekologiniu atžvilgiu svarbios vietovės (EASV) įskaitai deklaravo įsėlio ir posėlio plotus, o žalinimo išmoka skiriama kiekvienam pareiškėjui už trijų pagrindinių žalinimo reikalavimų laikymąsi: pasėlių įvairinimą, EASV išskyrimą, turimų daugiamečių pievų ir ganyklų plotų išlaikymą. Posėlio ar įsėlio 1 m² atitinka 0,3 m² EASV ploto.

„Posėlis, kurį sudaro bent dviejų augalų rūšių sėklų mišinys, turi būti sudygęs ir matomas lauke po pagrindinės rūšies augalų derliaus nuėmimo nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d., jis negali būti naudojamas ganymui ar derliui gauti, negali būti sunaikintas (suvoluotas, sulėkščiuotas)“, – akcentuoja NMA.

Posėlis gali būti išlaikomas trumpiau negu iki spalio 15 d., jei jis nepertraukiamai išlaikomas bent 8 savaites, o pareiškėjas, pasėjęs posėlį, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas el. paštu poselis@nma.lt ar telefonu mobiliąja programėle „NMA agro“ informuoja NMA apie sėją.

„Paminėtina, kad kitais metais deklaruoto žieminio posėlio vietoje auginant tos pačios rūšies žieminius augalus praėjusiais metais pasėto žieminio posėlio plotas nebelaikomas EASV elementu, tai yra jis neatitinka žalinimo reikalavimų“, – išskirtinumą pabrėžia NMA.

Įsėlis negali būti naudojamas ganyti ar derliui gauti nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 1 d. Įsėlį galima išlaikyti trumpiau, jei jis nepertraukiamai išlaikomas dirvoje 8 savaites, o pareiškėjas, įsėjęs įsėlį, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas el. paštu iselis@nma.lt ar telefonu mobiliąja programėle informuoja NMA apie sėją.

Įsėlio ir posėlio plotuose, kurie deklaruojami EASV įskaitai, nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 15 d. arba nurodytais posėlio ir įsėlio išlaikymo laikotarpiais negali būti naudojami augalų apsaugos produktai.

Pareiškėjai, siekiantys atitikti EASV reikalavimus plotuose, kuriuose deklaruoti augalai, nurodyti II klasifikatoriaus grupėje, privalo nuėmę derlių, minėtus plotus apsėti iki lapkričio 1 d. arba palikti minėtų augalų ražienas bent iki gruodžio 1 d.

Facebook komentarai