Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Klaiki tragedija Anykščių rajone – gaisro metu žuvo girtų sugyventinių 4 vaikai

Autorius: Anykšta
Ugnies padariniai. "Anykšta" nuotr.
Ugnies padariniai. "Anykšta" nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiąnakt apie 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kavarsko seniūnijos Budrių kaime, Budrių g., atvira liepsna dega namas.

Į įvykio vietą išsiųstos Anykščių ir Ukmergės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos Informacija apie įvykį perduota Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pranešė, kad šiame gaisre žuvo 4 žmonės, 3 iš jų - vaikai.

Gaisro metu žuvo vienerių metų mergaitė, 9 ir 6 metų berniukai ir 19 metų mergina. Išsigelbėjo trys žmonės. Moteris su sugyventiniu ir 17 vaikinas. Visi išsigelbėjusieji buvo neblaivūs. Šeima buvo žinoma socialiniams darbuotojams, nes gaudavo socialinę pagalbą.

Vietos gyventojai pasakojo, kad gaisre žuvusi moteris buvo išsiskyrusi su vyru, gyveno su trimis vaikais. Vienas jų buvo dar kūdikis, kiti du - pradinių klasių moksleiviai.

Pagal pirminę gaisrininkų versiją, gaisras kilo dėl viduje kūrentos krosnies.

Vanduo į gaisrinių automobilių vandens rezervuarus buvo imamas iš šalia esančios kūdros ir iš Budrių ežero.

9.00 val. gaisras visiškai lokalizuotas, žuvusiųjų kūnai 9 valandą ryto dar nebuvo išvežti. Tokio skaudaus atvejo Kavarsko seniūnijoje niekas neprisimena, bus tariamasi, kuo galima padėti šeimai.

PAPILDYTA

Pasak  Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, apsilankiusio gaisro vietoje, kuriame aukšte kilo gaisras, neaišku: „Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis, vakar vakare,  apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis.“  
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.
Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.

"Anykšta"

Facebook komentarai