Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kitų metų pipirai jau auga skambant gitarai

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Čili aštrumas stipriai juntamas V. Jonušio muzikoje. Autoriaus nuotr.
Čili aštrumas stipriai juntamas V. Jonušio muzikoje. Autoriaus nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje žinomas muzikantas, dainų autorius Viktoras Jonušis aštrias situacijas mėgsta ne tik scenoje. Iš Žemaitijos kilęs gitaristas jau daug metų augina čili pipirus, o įdomiausia, kad ateinančių metų derliaus sėjinukai jau dabar pradeda bujoti jo namuose.

Didžioji dalis aštriųjų pipirų augintojų apie sėją pradeda galvoti po Naujųjų metų, bet V. Jonušis teigia, kad sausį pasėti čiliukai nesuspėja nei suaugti, nei subręsti.

„Dalis mano auginamų pipirų – lyg persikų medžiai, todėl, suprantama, kad lietuviško sezono jiems neužtenka“, – portalui dėstė gitaristas.

Pašnekovas tikina, kad aštriuosius pipirus jis pradeda sėti spalio pabaigoje, o baigia lapkričio vidury. „Nenoriu vardinti veislių pavadinimų, nes nemažai jų bus nežinomos Lietuvos aštriųjų pipirų augintojams, ir čia jokios paslapties nėra – visas sėklas aš parsivežu iš aplankytų šalių“, – kalba muzikantas.

Pasak pašnekovo, jis jau pabuvojo visuose kontinentuose, išskyrus Australiją, ir iš visur parsiveždavo pipirų sėklų. Muzikantas pripažįsta, kad ne visos sėklos sudygsta, bet tame ir yra čili auginimo įdomumas.

„Šiemet pasėjau apie 250 skirtingų rūšių pipirų iš Tenerifės, Tailando, Kroatijos ir dar iš velnias žino kur, kas sudygs, užaugs – matysim“, – geros nuotaikos nestokojo Viktoras.

Paklaustas, iš kur gitaristas sėmėsi agronomijos žinių, V. Jonušis aiškino, kad pamatai buvo padėti studijuojant biologiją Vilniaus universitete. „Vėliau mokiausi Belgijoj, Turkijoj, Švedijoj, bet tai nebuvo kulinarijos studijos, nors ši sritis man labai patraukli ir artima“, – kalbėjo nuo Kelmės krašto kilęs muzikantas.

Iš užauginto pipirų derliaus Viktoras gamina padažus. „Viską darau pagal savo nuostatas, ieškau įdomesnių variantų, derinu skonius“, – sako Viktoras. Paklaustas apie produkcijos realizaciją, pipirų augintojas „Agroetai“ sakė: „Nenoriu turėt reikalų su veterinarėm tarnybom, todėl pagamintų padažų niekam neparduodu, bet išdalinu bičiuliams, giminėms ir draugams“. 

Facebook komentarai

bas

a