Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kiek praeitą savaitę brakonieriams „laimėtojams“ kainavo žvejyba

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusios savaitės „laimėtojams“ žvejyba kainavo per 4 tūkst. eurų. Švenčionių rajone Adutiškio pasienio užkardos pasieniečiai, vykdydami sienos kontrolę, prie Lazdinių ežero pastebėjo du įtartinus asmenis ir juos sulaikė. Aiškintis aplinkybių buvo iškviesti Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Nustatyta, kad 5 tinklais Lazdinių ežere žuvis gaudė du asmenys. Paimti 5 tinklai, 40 lynų, 23 karšiai, 3 karosai, 5 raudės ir 1 ešerys. Už padarytą pažeidimą abu vyrai susimokės po 120–300 Eur baudą. O žuvų ištekliams padaryta žala jiems kainuos 3 824,82 Eur.

Praėjusią savaitę, gegužės 25–31 d.,  Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojai apie galimus pažeidimus gavo 458 pranešimus.

Apie žvejybos pažeidimus pranešta 53 kartus, apie medžioklės – 5. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 18 kartų, netinkamo atliekų tvarkymo – 21, nuotekų – 37, vandens taršos – 8, oro taršos – 25, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 13, neteisėtų kirtimų – 9 kartus.

Šiuo laikotarpiu vėl sumažėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų – per savaitę apie tai pranešta 130 kartus, dėl įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 74 kartus.

Taip pat paskutinę gegužės savaitę pareigūnai išžvalgė 101 teritoriją ir surengė 31 reidą, darbo metu į įvykio vietą vyko 47 kartus, o ne darbo metu – 45 kartus.

Facebook komentarai