Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kelmės medžiotojų sezono laimikis – septyni vilkai

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Pernai, lapkričio mėnesį, Kasčiukų kaime netoli Kražių sumedžioti trys vilkai. Per 2020-2021 metų vilkų medžioklės sezoną Kelmės rajone krito septyni plėšrūnai.
Pernai, lapkričio mėnesį, Kasčiukų kaime netoli Kražių sumedžioti trys vilkai. Per 2020-2021 metų vilkų medžioklės sezoną Kelmės rajone krito septyni plėšrūnai.
Printer Friendly, PDF & Email

Per 2020 – 2021 metų vilkų medžioklės sezoną Kelmės medžiotojų ir žvejų draugijai priklausantys medžioklės būreliai ir klubai sumedžiojo net septynis vilkus.

Pasak Draugijos pirmininko Vitalijaus Leskausko, tiek vilkų rajone niekuomet anksčiau nebuvo sumedžiota. „Vilkų populiacija tikrai pagausėjusi, ir ne tik Kelmės rajone“, – pažymėjo V. Leskauskas. Todėl nereikėtų labai ir stebėtis, jog Lietuvoje limitas sumedžioti 175 vilkus buvo pasiektas kovo 6 dieną,  nesulaukus sezono pabaigos – kovo 31-osios.

Vilkai paplitę po visą rajoną

Kelmės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vitalijus Leskauskas, apibendrindamas jau pasibaigusį vilkų medžioklės sezoną, pažymėjo: „Vilkai paplitę po visą rajoną. Jei ankstesniais metais dažniausiai vilkai būdavo pastebėti ir sumedžioti Kražių, Pakražančio apylinkėse, tai dabar jų yra ir įvairiose vietose: ir aplinkui Tytuvėnus, ir netoli Stulgių, prie Užvenčio“.

Per šį sezoną Kelmės rajone krito septyni vilkai. Pasak V. Leskausko, tokie skaičiai ankstesniais metais iš viso nebuvo įsivaizduojami. Kartais po vieną vilką pavykdavo sumedžioti tik kas antri metai.

Dabar vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio viduryje ir baigiasi kovo paskutinę dieną. Jei numatytas sumedžioti limitas pasiektas – ir anksčiau, kaip ir atsitiko šiemet.

„Mano nuomone, vilkus reiktų leisti medžioti ir ilgiau. Nebe naujiena pamatyti ne tik vieną vilką, bet būrius: ir po keturis, šešis ar dar didesnėmis šeimynomis. Vilkai daug keliauja. Jei vieną dieną vilką ar vilkus gali pamatyti Kelmės rajone, kitą – jau Radviliškio ar Šilalės rajone. Šitie plėšrūnai nėra prisirišę prie konkrečios teritorijos.  Bet jų tikrai daug“, - sakė Vitalijus Leskauskas.

Iki balandžio 15 dienos leidžiama medžioti tik bebrus    

Kelmės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas teigė, jog pavasarį medžiotojams – ramybės periodas, medžioklės uždraustos. Iki balandžio 15 dienos dar leidžiama medžioti tik bebrus.

„Uždraudus medžiotojų pamėgtas slankų medžiokles, vyrai „pasidavė“ ant bebrų. Sumedžioja nemažai. Mėnesio viduryje, po ataskaitų, žinosime tikslius duomenis. Dėl bebrų daromos žalos medžiotojams skundžiasi ne vienas ūkininkas. Bebrai netinginiauja, užtvenkia melioracijos griovius, laukai netrunka vandeniu paplūsti“, – sakė V. Leskauskas.   

 Kelmės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas pažymėjo, jog  dabar gamtoje – ramybės metas. Žvėrys pradeda vesti palikuonis. Todėl kol kas medžioklės draudžiamos. Nuo  gegužės 1 dienos iki spalio 31 dienos bus galima medžioti  stirninus, bet stirnų patelių ir jauniklių medžioklė prasidės tik nuo spalio 1 dienos. Medžioklių būreliai, pasak V. Leskausko, šį periodai išnaudoja tvarkydami savo teritorijas.

„Ramybės, pastovumo, užtikrintumo norėtųsi ir mums, medžiotojams, Medžiotojų ir žvejų draugijoms. O dabar... Pusmetį galiojusi tvarka staiga imama ir  pakeičiama. Nėra lengva suspėti paskui įvairiausius pakeitimus“, – apgailestavo.     

Žiema nebuvo lengva

Pasibaigusi žiema nepagailėjo ir šalčių, ir gausaus sniego.

Vitalijaus Leskausko teigimu, išbandymų teko ir žvėrims, ir medžiotojams. „Be medžiotojų pagalbos, šėrimo dalis žvėrių pavasario nebūtų sulaukę. Trejų-ketverių metų stirnos nebuvo normalios – šaltos, snieguotos – žiemos mačiusios“, – sakė.

Stirnų, medžiotojai pastebi, sumažėjo. Šių žvėrelių populiaciją labiausiai pamažino pirmiausia ne žiema, bet vilkai ir lūšys. Medžiotojai rado akivaizdžių įrodymų – sudraskytų stirnų, net elnių.

„Kelmės rajone lūšis – nebe naujiena. Lūšių medžioti negalima. Šie plėšrūnai žolės neėda, jiems reikia stirnų, elnių mėsos. Tokia ta tikrovė“, – situaciją apibendrino Draugijos pirmininkas.

Facebook komentarai