Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kėdainių savivaldybė atsisakė ŽŪM siūlytų 1,3 mln. eurų melioracijai tvarkyti

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių rajono savivaldybė pernai vasarą atsisakė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pasiūlytų virš milijono eurų lėšų melioracijai tvarkyti. Žemdirbiai piktinasi, nes pasak jų, daug metų keliamas klausimas dėl blogos melioracijos būklės visoje šalyje ir susidarė dėl didelio lėšų trūkumo, o Kėdainių valdžia sako, kad nebuvo sulaukta nė vieno žemdirbio prašymo, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Pernai liepos pabaigoje ŽŪM strateginio planavimo komitetas nusprendė 2021 ir 2022 metams melioracijai skirtas Valstybės investicijų programos lėšas naudoti ten, kur griovių nusidėvėjimas viršija šalies vidurkį. Šalyje tokiomis buvo pripažintos septynios savivaldybės, tarp jų – ir Kėdainių. Pastarajai nuspręsta skirti 1,25 mln. eurų, juos įsisavinant 2021 ir 2022 metais, tačiau lėšų savivaldybė atsisakė.

Savivaldybės atstovė Jorūnė Liutkienė pabrėžia, kad Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariai nei pernai, nei šiemet nėra pateikę nei vienos paraiškos pagal šią paramos priemonę.

Tuo metu ūkininkai sako, jog tinkamai sutvarkyta melioracija svarbi ne vien ūkininkams ir žemių savininkams, bet ir visiems gyventojams, be to, vykdant projektą nebuvo būtinas prisidėjimas savivaldybės lėšomis, todėl ūkininkai sako nesuprantantys, kaip buvo galima atsisakyti rajonui skirtų lėšų, kurios yra „gyvybiškai svarbios“.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA