Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaišiadorių r. miškuose klaidžioja meška. Ją užfiksavo medžiotojai (video)

Autorius: Agroeta
Kaišiadorių rajone medžiotojų kameros užfiksavo mešką.
Kaišiadorių rajone medžiotojų kameros užfiksavo mešką.
Printer Friendly, PDF & Email

Spalio 16 dienos vakarą, Kaišiadorių rajone, netoli Palomenės kaimo medžiotojai užfiksavo mešką.

Portalui miške.lt medžiotojai teigė šį lokį matantys ne pirmą kartą, tačiau kurį laiką jis buvo pasitraukęs į Jonavos rajoną, o dabar vėl sugrįžo į jų medžioklės plotus.

Panašu, kad kelias dienas paviešėjusi pas palomeniškius meška vėl grįžo į Jonavos rajoną. Socialiniuose tinkluose medžiotojai dalijasi fotografijomis, kuriose vakar meškos pėdos užfiksuotos jau Jonavos rajone.

Šią rudąją tiek Kaišiadorių, tiek Jonavos rajonų medžiotojai užfiksuoja ne pirmą kartą. „Agroeta“ rugsėjo pradžioje pranešė, kad Jonavos rajone Upninkų seniūnijoje, šalia Vyšnialaukio kaimo esančiame miške, medžiotojai savo plotuose taip pat matė mešką. Netikėtą plėšrūno vizitą pavyko užfiksuoti naktinio matymo įranga.

„Tai – unikalus dalykas. Biologiniu požiūriu tokią informaciją, užfiksuoti ir pateikti įvairioms institucijoms, tai tikrai yra unikalu. Įvykis tikrai neeilinis, žvėris pagal matytą vaizdą tikrai nėra jaunas“ – tuokart „Agroetai“ pasakojo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jonavos skyriaus pirmininkas Vytautas Kaminskas.

Pasak V. Kaminsko, rajono medžiotojai jau anksčiau yra matę meškos pėdsakų, o užfiksuoti plėšrūną tuokart pavyko pirmą kartą.

„Toks atvejis mūsų rajone yra labai retas. Prieš keletą metų buvo atėjusi meška netoli šiaurinės Jonavos rajono dalies, į Ukmergės rajoną, kažkur prie Siesikų seniūnijos, bet iki mūsų teritorijos taip ir neatėjo. O pietrytinėje rajono dalyje tokios viešnios kaip ir neatsimenu, kad būtų užfiksuota, – tikina V. Kaminskas. Aš visą laiką sakau taip, kad laukinis gyvūnas turi savo taktiką. Pirmiausia tai jeigu susitinka žmogus, tai – išvengti kontaktų su žmogumi. Bet jeigu jis pajunta ir negali pabėgti, aišku tada jis ginsis. Na o meškos be kita ko dar gali būti ir žingeidžios, be to tai pats didžiausias mūsų plėšrūnas, o su plėšrūnais aš visą laiką rekomenduoju elgtis labai jau atsargiai ir apdairiai“. 

Vaizdo įrašas – miške.lt

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA