Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Įspūdingi grybautojų laimikiai: renkami kilograminiai baravykai, o jų kepurės sulig kibiro dangčiu

Autorius: Agroeta
Socialiniame tinkle grybautojai giriasi vienas už kitą įspūdingesniais laimikiais.
Socialiniame tinkle grybautojai giriasi vienas už kitą įspūdingesniais laimikiais.
Printer Friendly, PDF & Email

Jau savaitę miškuose pasipylę baravykai ir kiti grybai pritraukė į juos tūkstančius grybautojų. Socialiniame tinkle žmonės stengiasi pasigirti vienas už kitus didesniais ir įspūdingesniais laimikiais. Grybų tiek daug, kad nieko nebestebina jau pririnktos pilnos automobilių bagažinės, todėl papildomu akstinu tampa grybų dydis ir svoris.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Jolita Minkevičienė parodė baravyką, svėrusį 910 gramų., o grybo koto skersmuo ties apatine jo dalimi sudarė net 49,5 cm. "Nieko panašaus nebuvau mačius. Vien dėl šito grybuko buvo verta eiti į mišką", – komentavo grybautoja.

Savo ruožtu Jurgita Kas įkėlė nuotrauką, pavadinta – 30 kotelių po kepure. Matyti, kad grybai augo kaip šeima, tačiau visi atsidūrė po viena kepure.

Milžinišką baravyką rado ir Anatolijus Sabajevas. Kuomet internautai svarstė, kiek baravykas svėrė ir ar jis sveikas, nesukirmyjęs, Anatolijus pabrėžė, jog sverti nesvėrė. Tačiau gigantas puikiai tiks džiovinimui.

Ne ką mažiau įspūdingą baravyką, kuris iš pažiūros išties sveikas, įkėlė Rimas Miliauskas. Grybavo ne vienas. Kompanija miške surinko 125 baravykus, tarp kurių vienas gražuolis svėrė net 969 gramus.

Lilija Jasevičienė šeštadienį Telšių rajone rado baravyką, kruis svėrė net 1,4 kg. „Vakar buvau pabėgusi nuo visų savo darbų miškan,mat jau galvojau,kad liksiu žiemą be grybų.Pirmas sutiktas baravykas buvo šis didžiulis. Vežiausi namo, nors širdyje netikėjausi, kad bus kas iš jo. Bet tas jo tvirtumas palietus vis tik abejones sklaidė. Ir tikrai ne veltui. Prapjovus vos keletas skylučių“, – džiaugėsi grybautoja.

Mikologai teigia, kad baravykai dar dygs ir jų bus galima prisigrybauti dar mažiausiai savaitę.

Facebook komentarai