Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ispanijoje liepta paskersti beveik tūkstantį laive laikomų galvijų

Autorius: Agroeta
Gyvūnai yra laive „Karim Allah“, kuris stovi prieplaukoje Ispanijos pietryčių Kartagenos uoste.
Gyvūnai yra laive „Karim Allah“, kuris stovi prieplaukoje Ispanijos pietryčių Kartagenos uoste.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugiau nei 850 galvijų, kurie mėnesius praleido laive Viduržemio jūroje, negali būti pervežami ir turėtų būti paskersti, praneša Ispanijos žemės ūkio ministerija.

Gyvūnai yra laive „Karim Allah“, kuris stovi prieplaukoje Ispanijos pietryčių Kartagenos uoste. Pastaruosius du mėnesius laive laikomiems galvijams ieškota pirkėjų, tačiau jų nepavyko parduoti, nes bijoma, kad jie gali sirgti mėlynojo liežuvio liga.

Veterinarijos gydytojų ataskaitoje rašoma, kad gyvūnai ilgai keliavo, todėl skerdimas esą geriausias pasirinkimas. Ataskaitoje nebuvo nurodyta, ar galvijai sirgo. Ispanijos žemės ūkio ministerija savaitgalį patvirtino ataskaitos išvadas ir pritarė, kad laivo savininkai galvijus turėtų paskersti.

Laivų savininkui atstovaujantis advokatas paragino grąžinti iš gyvūnų paimtus ir valdžios konfiskuotus mėginius, kad būtų galima patikrinti ar galvijams diagnozuota mėlynojo liežuvio liga.

Iš pradžių laivas išplaukė iš Kartachenos uosto, norėdamas pristatyti galvijus į Turkiją, tačiau ten valdžia uždraudė gyvulių importą iš Ispanijos, baiminantis mėlynojo liežuvio ligos.

Mėlynojo liežuvio liga – vabzdžių platinama virusinė naminių ir laukinių atrajotojų liga. Dažniausiai užsikrečia avys, galvijai, ožkos, elniai, kupranugariai, lamos.

Sunkiausia šios ligos forma serga avys. Nors galvijai užsikrečia dažniau negu avys, jiems ne visada pasireiškia ligos požymiai. Mėlynojo liežuvio liga žmonėms nepavojinga, bet atneša didelių nuostolių ūkiams. Serganti banda būna neproduktyvi, gali gaišti apie 70 proc. ir daugiau gyvulių.

Ligą sukelia Culicoides genties uodų platinamas virusas. Mėlynojo liežuvio ligos gyvuliai vieni kitiems neperduoda, tačiau ji gali plisti vykstant prekybai – užkrėsti mašalai ligą perneša oro keliu, taip pat gali būti būti pernešti vėjo arba transporto priemonių. Nustatyta, kad šiuo metu mėlynojo liežuvio ligą platina ir kitos mašalų rūšys, kurie prisitaikę ir veisiasi ne tik pietinėje, bet ir šiaurinėje Europos dalyje.

Šaliai gali būti taikomi apribojimai išvežti gyvulius į trečiąsias šalis.

Facebook komentarai