Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„IKAR“ gamyklos skystas trąšas jau įvertino ir Lietuvos ūkininkai, ir užsienio partneriai

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje kol kas yra tik trys gamyklos, tačiau viena jų itin svarbi ūkininkams. Praėjo pusantrų metų nuo tos dienos, kai bendrovė "Ikarai" Kėdainių LEZ įkasė simbolinę kapsulę ir skystų trąšų gamykla IKAR pradėjo veikti. Jos iškilmingas atidarymas, dėkojant partneriams, investuotojams ir valdžios institucijoms, surengtas vėliau, nei ji pradėjo veikti. Pati rinka diktuoja madas: jei gali gaminti produkciją čia ir dabar, tą ir reikia daryti, o iškilmės gali būti surengtos bet kada, kai viskas jau sustyguota ir produkcija keliauja į įvairias pasaulio šalis. Taip ir nutiko su „Ikarai“ gamykla.

Ant gamyklos pastato ir produkcijos puikuojasi stilizuotas Graikijos mitų personažo Ikaro simbolis. Pasak gamyklos direktoriaus Remigijaus Streckio, skystos trąšos jau pasiekia Azijos rinkas, deramasi dėl jų eksporto į Egiptą, kitas valstybes.

„Produkcija išsiskiria tuo, kad tai skystos, aukštos koncentracijos trąšos. Nereikia didelio tūrio ir transportavimo pajėgumų“, – apie trąšų privalumus kalbėjo R. Streckis.

Gamykloje veikia ir moderni laboratorija, ir atliekami išsamūs tyrimai dirbtinės šviesos aplinkoje augančių augalų, parodantys, kaip skystos trąšos veikia augalus, kokia veiklioji medžiaga yra geriausia atskiroms kultūroms.

Per metus žadama pagaminti apie 10 tūkstančių tonų skystų kompleksinių mikroelementais praturtintų trąšų.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pasidžiaugė, kad verslas eina koja kojon su žemdirbiais.

„Skystų trąšų poreikis itin aktualus, kai prasideda sausasis laikotarpis. Augalai geriau įsisavina tokias trąšas. Tą augalą gali laiku išgelbėti. „IKAR“ pataikė tiesiog į dešimtuką“, – kalbėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas.

Bedrovės gaminamas trąšas dalis Kėdainių regiono ūkininkų jau išbandė tręšiant kviečių, rapso pasėlius. „Efektas išties puikus. Pavyzdžiui, skystos sieros anksčiau niekur nebuvo, o dabar ją išbandėme“, – teigė J. Talmantas.

Šiuo metu UAB „Ikarai“ dirba iš viso 15 darbuotojų, o per iškilmingą atidarymo šventę, gamyboje tebuvo 4 žmonės, nes visa gamybos linija yra automatizuota. „Tačiau be kvalifikuoto žmogaus įsikišimo procesas negali vykti“, – teigė R. Streckis.

Dalį darbuotojų įmonei padėjo surasti Kėdainių užimtumo tarnyba. Visi čia įsidarbinusieji atvyko su rekomendacijomis, tad jų kvalifikacija R. Streckis neabejoja.

Atlyginimų vidurkis bendrovėje siekia 1 268 Eur prieš mokesčius, todėl motyvacijos darbuotojams netrūksta.

Į gamyklos statybą bendros investicijos siekė apie 3 milijonus eurų. Kapitalas išskirtinai lietuviškas, nepasinaudojant jokia Europos Sąjungos parama. Tad neatsitiktinai iškilmėse dalyvavo ir vienas svarbiausių asmenų – UAB „Vitera Baltic“ vadovas Arminas Kildišis.

Facebook komentarai