Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į žemės ūkio ministres siūloma D. Miniataitė: įvertinau turimą patirtį

Autorius: BNS
D. Miniataitė teigė esanti centro dešiniosios pakraipos pažiūrų, tačiau tikino jų neakcentuojanti. 
D. Miniataitė teigė esanti centro dešiniosios pakraipos pažiūrų, tačiau tikino jų neakcentuojanti. 
Printer Friendly, PDF & Email

Į žemės ūkio ministro pareigas pretenduojanti Dalia Miniataitė teigia, kad pasiūlymas užimti šį postą jai buvo netikėtas, bet ji apsisprendė įvertinusi savo žinias ir patirtį. Kaip vieną svarbiausių darbų ji nurodė pridėtinės vertės kūrimą ir konkurencingumo didinimą žemės ūkyje, dėmesį naujajai ES finansinei perspektyvai.

„Kalbu kaip kandidatė, Vyriausybės programos nesame susiformavę ir tikrai jos nepristatinėju, bet, mano supratimu, pirmas dalykas yra vis dėlto, kalbame apie pridėtinę vertę žemės ūkio ir maisto sektoriuje ir žuvininkystėje. Tas jau pastebėta net tik mūsų, bet pastebi ir Europos Komisijos ataskaitos, kad nežiūrint, jog milijardinės paramos ateina, proveržio šitoje srityje nėra“, – žurnalistams antradienį sakė D. Miniataitė.

Jos teigimu, pridėtinė vertė sektoriuje turi atsirasti naudojant inovatyvias technologijas, aukštesnės vertės produktų kūrimo grandines.

„Ir čia tikriausiai reikia irgi paminėti transformaciją iš tradicinės ekonomikos, pagrįstos iškastiniais ištekliais, į bioekonomiką – jos pagrindiniai akcentai yra dedami biomasei (...) Ir dar vienas iššūkis, jeigu pažiūrėsime į (...) moderniausias šalis, tai šiandien pirmieji prioritetai yra žiediškumui, taigi, mūsų linijines technologijas teks per tą dešimtmetį reorganizuoti į žiedines. Tai irgi, matyt, papildomi iššūkiai“, – sakė ji.

Pasak pretendentės į ministrus, didelį dėmesį teks skirti ir 2021-2027 metų Europos Sąjungos (ES) finansinei perspektyvai.

„Dabar taip, kaip išsidėliosime strategiškai paramos dalykus ir pagrindinius programinius dokumentus, gyvensime ateinanti dešimtmetį. Tai yra labai svarbu – patiems susitelkti, būtinai rasti dialogą su socialiniais partneriais“, – sakė D. Miniataitė.

Ji teigė nesitikėjusi pasiūlymo tapti ministre.

„Net negalvojau, net nesapnavau. (...) Galvojau, žinoma, galvojau (apie siūlymą – BNS), bet įvertinau kai kuriuos momentus ir manau, kad apsisprendžiau kandidatuoti. Įvertinau tai, ką galėsiu padaryti, kokius turiu gebėjimus, patirtį, žinias, informaciją, žinojimą apie sektorių, apie visą sistemą“, – žurnalistams kalbėjo D. Miniataitė.

„Turiu panašių patirčių dirbant panašų darbą, kadangi buvau viceministrė ir dalyvavau derybų procese dėl narystės Europos Sąjungoje“, – sakė ji.

Ji teigė esanti centro dešiniosios pakraipos pažiūrų, tačiau tikino jų neakcentuojanti. 

„Galbūt, sakyčiau, centro dešiniosios. Ta prasme, manau, kad normalios tos pažiūros, čia nieko bendro neturi (...) Manau, kad aš daugiau dabar fokusuojuosi į darbus, tikrai didelis paketas darbų laukia. Tai šiuo atveju pažiūros galbūt nėra taip ir svarbu“, – sako D. Miniataitė.

59-erių D. Miniataitė ministerijos kanclere dirbo nuo 2009 metų, pernai ji savo noru atsistatydino ir tapo ministerijos vyriausiąja patarėja.

Nuo 2004-ųjų ji dirbo ministerijos sekretore, 2001–2004 metais buvo žemės ūkio viceministrė, o  1998–2001 metais – Žemės ir maisto ūkio integracijos į Europos Sąjungą departamento vadovė.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA