Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į tolimą kelią išlydėta tūkstančiai gervių

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Kaip ir kasmet, rugsėjo pabaigoje, Tytuvėnų regioninis parkas surengė gervių palydėtuves. Tytuvėnų regioninio parko nuotr.
Kaip ir kasmet, rugsėjo pabaigoje, Tytuvėnų regioninis parkas surengė gervių palydėtuves. Tytuvėnų regioninio parko nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Tytuvėnų regioninio parko direkcija kaip ir kasmet, taip ir šiemet, surengė gervių palydėtuvių šventę.

Nuo Regioninio parko direkcijos palydėtuvių dalyviai patraukė į Tyrelio pelkes. Tytuvėnų regioninio parko vyriausioji specialistė (ekologė) Deima Pranckūnienė ir vyriausioji specialistė Indrė Žagužauskaitė sakė, jog palydėtuvės organizuojamos per patį gervių migracijos piką, kad žmonės tikrai vienoje vietoje pamatytų daugybę paukščių.

Belaukdami pasirodančių gervių, renginio dalyviai, kurių šiemet buvo kelios dešimtys,  klausėsi pasakojimų apie gerves, jų reikšmę gamtoje ir lietuvių kultūroje, migraciją, žaidė žaidimą „Kas, kur, kada?“ gervių tematika, pasižvalgė po kitus Tyrelio pakraščius.

Laukimas vyko dideliame atvirame plote, į kurį gervės sulėkė prisilesusios iš laukų. „Iš pradžių buvome sunerimę, kad gervės ilgai nesirodo. Bet galiausiai už mūsų kantrybę buvo atlyginta: priplazdėjo tūkstančiai gražuolių paukščių nakvynei, virtinės skrido virš galvų. Vaizdas buvo tikrai įspūdingas“, – pasakojo D. Pranckūnienė.

Gervė – Tytuvėnų regioninio parko simbolis, esantis ir herbe. Migruojančių gervių sankaupos skaičiuojamos ir už Parko teritorijos esančiose dviejose vietovėse. Sulinkių pelkėje per gervių migracijos piką priskaičiuota net 13 tūkstančių gervių. Tuo metu, pasak Tytuvėnų regioninio parko vyriausiosios specialistės Deimos Pranckūnienės, nuo gervių gausos net dangus buvo juodas. Iš viso susidaro savotiškas gervių Bermudų trikampis.

Su gervėmis šiemet jau atsisveikinta. Šie paukščiai skridimui į tolimus kraštus patraukia sulaukę palankaus jiems šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjo.

 

Facebook komentarai