Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

I. Jankauskas: grūdininkų padėtis po liūties – netikėtai bloga

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
I. Jankauskas:„nepastatysi gi pasėlių dabar atgal ar kokiu tentu neužtrauksi laukų, kad apsaugoti derlių“.
I. Jankauskas:„nepastatysi gi pasėlių dabar atgal ar kokiu tentu neužtrauksi laukų, kad apsaugoti derlių“.
Printer Friendly, PDF & Email

„Padėtis įtempta, – sako Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas. Liūtys čia praėjo tokios, kad išguldė praktiškai visoje Lietuvoje nemažą dalį pasėlių. Mažeikiuose, Pasvalyje, Kėdainiuose, Marijampolėje ir kituose rajonuose – visiems kliuvo“.

Kol įrangą turintys daržovių augintojai, kur tik galėjo ir priėjo, siurbė vandenį iš po liūties ežerais virtusių laukų, grūdininkai jau nieko pakeisti negalėjo.

„Pats vanduo žalos nepadarė, slėgis – pagrindinė pasėlių išguldymo priežastis. Nepastatysi gi jų dabar atgal ar kokiu užtiesalu neužtrauksi laukų, kad apsaugoti derlių“.

Vieniems ūkiams, pasak I. Jankausko, kliuvo daugiau, kitiems mažiau. Kai kur net iki 40 procentų, ar net daugiau javų išguldė.

„Padėtis netikėtai pasidarė labai bloga. Derliaus bus, bet gresia nuostoliais. Dabar viskas priklausys nuo ateinančių savaičių. Kol kas žadama, kad drėgmės bus, o tai nėra gerai. Jeigu būtų sausa - džiovintų tuos augalus, to ir reikėtų, o vėl prognozuojamos liūtys gali visiškai juos pribaigti“.

Nepaisant visko derlius bus imamas

„Yra technologinių sprendimų, tvirtinami specialūs javų pakelėjai nuo žemės. Grūdai jau bręsta, bet kokia bus jų kokybė – viskas priklausys nuo to kokios bus ateinančias savaites“.

Pirmieji kombainai į laukus šiemet turėtų išvažiuoti po kelių savaičių – pirmieji turėtų būti kuliami žieminiai miežiai. Netruks subręsti ir kitos kultūros, kad tik gamta netikėtumų daugiau nepažertų.

Facebook komentarai