Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

“Google” įdarbins dirbtinį itelektą derliaus prognozei ir maistui tinkamų augalų paieškai

Autorius: Agroeta
"Google" robotai išbandyti pirmiausiai JAV.
"Google" robotai išbandyti pirmiausiai JAV.
Printer Friendly, PDF & Email

“Google” korporacija investuoja į žemės ūkio inovacijas ir naujausiomis technologijomis siekia sulėtinti klimato kaitą. “Google” neseniai paskelbė, jog kuria dirbtiniu intelektu aprūpintus robotus, kurie gali įvertinti surinktus duomenis ir vėliau, vadovaujantis jais, prognozuoja būsimą derlių. Robotai esą aprūpinti specialiomis kameromis ir davikliais. Operacinė sistema apskaičiuoja, kiek pasėliams ir kokių reikia pesticidų bei trąšų. Pirmieji robotai jau buvo išbandyti JAV sojos pasėliuose, braškininkystės ūkiuose.

Įdomu tai, kad šių robotų dar tolimesnė užduotis – aptikti naujus augalus, tinkamus žmonių maistui ir labiau prisitaikiusius klimato permainoms. Kol kas tai skamba kaip utopija, bet “Google” pasiryžusi žengti daug toliau, nei mes įsivaizduojame.

“Intensyvus keliolikos rūšių augalų auginimas maistui didina riziką, jog šiuos augalus vis dažniau puls kenkėjai, ligos, o jie taps mažiau atsparūs klimato pokyčiams. Ilgainiui mes nualiname ir dirvožemį”, – teigia “Google” robotų kūrėjai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA