Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gerinamos lašišinių žuvų migracijos sąlygos

Autorius: Agroeta
Dubysos upėje, siekiant sudaryti palankias sąlygas lašišinių žuvų migracijai, bus pašalintos gelžbetoninės tilto ir patvankos liekanos.
Dubysos upėje, siekiant sudaryti palankias sąlygas lašišinių žuvų migracijai, bus pašalintos gelžbetoninės tilto ir patvankos liekanos.
Printer Friendly, PDF & Email

Dubysos regioniniame parke esančioje Dubysos upėje, siekiant sudaryti palankias sąlygas lašišinių žuvų migracijai, bus pašalintos gelžbetoninės tilto ir patvankos liekanos.

Dubysos regioninio parko direkcija ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra pasirašė projekto finansavimo sutartį. Projekto metu numatyta iš Dubysos upės vagos pašalinti  žuvų migracijos kliūtimis tapusias statybines atliekas.

Tai tilto per Dubysą, susprogdinto 1944 m. per II -ąjį pasaulinį karą ir buvusio kolūkio įrengtos gelžbetoninių blokų patvankos liekanos. Šios patvankos įtakoja upės srovės lėtėjimą, skatina vandens temperatūros kilimą, dugno dumblėjimą, eutrofikaciją. Tokiu būdu jos ne tik sudaro kliūtis žuvų migracijai, bet ir lemia lašišinių žuvų buveinių blogėjimą.

Buvo nuspręsta pašalinti gelžbetoninių liekanų patvankas Dubysos upėje, taip sudarant sąlygas nekliudomai žuvų migracijai ir eliminuojant lašišinių žuvų buveinių blogėjimą įtakojančius faktorius.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA