Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gamta nepagailėjo: žemdirbiai dėl išguldytų javų laukų jau nebesitiki rekordinio derliaus

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Nuo smarkios liūties ir vėjo dalyje Šiaulių rajono laukų išguldyti didžiuliai javų plotai.
Nuo smarkios liūties ir vėjo dalyje Šiaulių rajono laukų išguldyti didžiuliai javų plotai.
Printer Friendly, PDF & Email

Dalyje Šiaulių rajono laukų išguldyti javų pasėliai, pasak žemdirbių, vargiai iki pjūties atsikels. Javus prie žemės liūtis ir smarkus vėjas tiesiog priplakė.  

Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius sakė, jog žemdirbiai iki liūties tikrai džiaugėsi puikiais javais ir tikėjosi jei ne rekordinio, tai gero derliaus. Bet labai smarki, nors ir neilgai trukusi liūtis, smarkiai pakenkė javams.

„Liūtis su vėju siautė ruožais. Kam jau davė, tai ir nepagailėjo. Bene labiausiai nukentėjo Gruzdžių krašto javų augintojai. Rapsai nukentėjo nedaug, nes jų kotai jau sutvirtėję, atsilaikė prieš gamtos stichiją“, -- pažymėjo S. Darginavičius.

Kadangi dauguma žemdirbių nuo liūties padarinių yra savo pasėlius apdraudę, draudimas bent iš dalies nuostolius atlygins.  Tačiau, Sauliaus Darginavičiaus teigimu, suma tikrai nebus tokia, kokia būtų gauta neišguldytus javų laukus nukūlus ir grūdus pardavus. Juo labiau, kad šiemet tikimasi didesnės grūdų supirkimo kainos.

Jei orai bus sausi ir šilti, prie žemės priplakti javai, nors ir ne visi, bet dalis tikrai dar gali atsikelti. Bet jei vėl pils lietus, javai paprasčiausiai peržels. „Gaila žemdirbių, gailia į suguldytus laukus žiūrėti. Gamta elgiasi, kaip jai patinka“, -- sakė Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas.

Nepaisant permainingų ir nenuspėjamų orų, javapjūtė artėja. Nuo liūčių nenukentėję javai, jų augintojų teigimu, gali duoti gerą derlių, geresnį negu pernai. Pavasarį pasėlių šalnos nenukando, sausra irgi pernelyg nenuvargino.

Facebook komentarai