Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

G. Nausėda: sektorinės sankcijos Baltarusijai yra adekvačios, „pakankamai stiprios“

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

 Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos (ES) sektorinės sankcijos Baltarusijos ekonomikai yra adekvačios ir „pakankamai stiprios“, o jų nepakakus, bendrija galės įvesti naujus ribojimus.

„Aš manau, kad tai yra pakankamai stiprios sankcijos. (...) Aš manau, kad sankcijos yra savalaikės, sankcijos yra adekvačios, o jeigu pasirodys, kad to yra per maža, mes visada turėsime galimybę dar kartą susitikti ir apsvarstyti naują sankcijų paketą“, – ketvirtadienį žurnalistams Briuselyje prieš ES šalių vadovų susitikimą sakė G. Nausėda.

ES ketvirtadienį užbaigė procedūras, reikalingas įvesti sankcijas septyniems Baltarusijos ekonomikos sektoriams, tarp kurių yra prekyba kalio trąšomis.

Netrukus jos turėtų būti paskelbtos viešai.

Sankcijos šiam sektoriui palies vieną didžiausių pasaulyje Baltarusijos kalio trąšų gamyklą „Belaruskalij“, tačiau nuo jų nukentės ir Klaipėdos uostas bei „Lietuvos geležinkeliai“.

Dalies krovinių neteks baltarusiškas trąšas Klaipėdos uoste kraunantis Birių krovinių terminalas.

„Negalime taikyti sankcijų ir galvoti, kad šitos sankcijos niekaip mūsų nepalies. Taip, jos paliečia, bet tiktai dėl to jos tampa skausmingos ir režimui“, – teigė G. Nausėda.

Sankcijos Baltarusijai įvedamos po gegužės incidento, kai šalies pareigūnai į Minską nukreipė „Ryanair“ orlaivį ir sulaikė opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių bei jo draugę Sofiją Sapegą.

Facebook komentarai