Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ES komisaras, Lietuvos bei Ukrainos žemės ūkio ministrai lankėsi pieno produktus gaminančiame ūkyje

Autorius: Agroeta
Lankėsi Kasios Jankun ūkyje Širvintų rajone.
Lankėsi Kasios Jankun ūkyje Širvintų rajone.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kartu su Europos Sąjungos žemės ūkio komisaru Janusz Wojciechowski ir Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministru Mykola Solskyi lankėsi Kasios Jankun ūkyje Širvintų rajone.

Šiame šeimos ūkyje, jungiančiame kelių kartų pastangas, laikoma 70 karvių, avių, dirbama 180 ha. žemės. Taip apsirūpinama savais pašarais, o pienas perdirbamas. Šeima  gamina platų sūrių asortimentą, kitų pieno produktų – jogurtą, grietinę, grietinėlę, varškę, sviestą. Produkcija parduodama tiesiogiai pirkėjams ūkininkų turgeliuose Vilniaus mieste.

Pasak ministro K. Navicko, trumpųjų maisto tiekimo grandinių privalumus vertina ne tik ūkininkai, bet ir vartotojai. Tokia ūkių veikla vis labiau populiarėja Vakarų Europos šalyse.

„Šis ūkis yra vienas trumposios maisto tiekimo grandinės gerųjų pavyzdžių. Džiugu, kad vis daugiau ūkių, ypač smulkiųjų, didesnę pridėtinę vertę kuria patys gamindami galutinę produkciją ir parduodantys vartotojams, kurie iš pirmų rankų gauna kokybišką maistą“, - sako ministras K. Navickas.

Trumpesnio produkto kelio pas galutinį vartotoją svarbą vizito Lietuvoje metu pabrėžė ir žemės ūkio komisaras J. Wojciechowski. Anot jo, tai yra viena maisto produktų kainų mažinimo galimybių.

Facebook komentarai

bas

a