Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

EK spręs dėl miškų naikinimo ir atliekų eksporto

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisija (EK) trečiadienį turėtų spręsti dėl globalaus miškų naikinimo ir atliekų eksporto iš Europos. Komisija siūlys drausti šešių prekių importą į ES, jei siekiant jas auginti buvo naikinami miškai. Gamintojai ir importuotojai, norėdami jas importuoti, turės pateikti informaciją, kad, pavyzdžiui, jos nebuvo auginamos iškirstame miško plote.

EK taip pat siūlys griežtinti atliekų eksportą į trečiąsias šalis, nepriklausančias Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), nebent pati šalis to prašo ir gali pateikti įrodymus, kad įvežtos atliekos bus tvarkomos tvariai ir neprisidės prie taršos. Kitu atveju eksportas bus draudžiamas.

Siūlymus pristatys EK narys Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, nurodoma EK kolegijos darbo programoje.

Europos Sąjunga liepą patvirtino naują bendrą miškų strategiją iki 2030 metų, kurioje numatyta įgyvendinti griežtą senųjų miškų apsaugą, pasodinti 3 mlrd. naujų medžių bei skatinti kur įmanoma atsisakyti plynųjų kirtimų. Naujoji Europos Sąjungos miškų strategija yra Europos žaliojo kurso dalis.

Facebook komentarai

a

b