Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl sumažintų Baltijos menkių žvejybos kvotų iš verslo pasitraukiantiems žvejams – kompensacijos

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žvejai, norintys nutraukti žvejybos veiklą ir atitinkantys numatytus kriterijus, galės gauti kompensacijas už pasitraukimą iš verslo. Reikiamas teisines prielaidas skirti finansavimą iš 2014-2020 m. Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo (EJRŽF) Baltijos jūros žvejybos laivynui, nutraukiant veiklą visam laikui, sudarė gruodžio 1 d. įsigaliojęs Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2020/1781.

„Šis Reglamentas – tai koordinuotas Europos Sąjungos atsakas, kuriuo siekiama sušvelninti neigiamus ekonominius ir socialinius padarinius žvejams dėl svarbių Baltijos jūros išteklių būklės pablogėjimo“, – teigia Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės skyriaus vedėjas Justas Poviliūnas.

Pagal priimtą Reglamentą numatoma galimybė teikti Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo paramą žvejybos veiklos nutraukimui visam laikui laivynų segmentams, kurie žvejojo rytines menkes, vakarines menkes bei vakarines strimeles. Viena iš pagrindinių sąlygų kompensacijai gauti, rytinės Baltijos jūros dalies menkių atveju, – 2017 ir 2018 metais turėjo būti ne mažiau kaip 90 dienų per metus vykdoma žvejybos veikla jūroje.

Vadovaujantis priimtu Reglamentu, bus pradėtas žvejybos veiklos nutraukimo visam laikui priemonės įgyvendinimas. Žvejai, kurie nori nutraukti žvejybos veiklą ir kurie atitiks Reglamente numatytus kriterijus bei sąlygas, galėtų gauti kompensacijas už pasitraukimą iš verslo.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA