Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Cukrinių runkelių augintojai bijo pieno gamintojų likimo

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, liepos 5 d.) Lietuvos cukrinių runkelių augintojų asociacijos vadovas Kastytis Patiejūnas teigia, kad nuo kitų metų cukrinių runkelių augintojai gali patirti panašius išbandymus kaip ir pieno gamintojai.

Šie metai Europos Sąjungoje bus paskutiniai, kai cukrinių runkelių augintojų ir perdirbėjų rinka yra reguliuojama. Nuo 2017 m. bus atsisakyta cukraus gamybos kvotų ir minimalių supirkimo kainų. „Mums supirkimo kaina 2017 m. jau bus mažesnė nei šiemet - esame suderėję su perdirbėjais, kad jie mums mokės 23 EUR/t ir priedą nuo gauto pelno“, - agroverslo portalui "Agroeta" sakė K. Patiejūnas.

Šiemet už 16 proc. cukringumo šakniavaisius mokama 27,8 EUR/t, taip pat pridedamas perdirbėjų priedas iš gauto pelno. O jis neturėtų būti blogas dėl palankių cukraus kainų.

Pasak K. Patiejūno, niekas nežino, kokios bus cukraus kainos ateityje, kai šio produktų gamybos rinka taps nereguliuojama. Todėl kai kurie ūkiai gali keisti kryptį. „Prancūzijos ir Vokietijos perdirbėjai nusiteikę aršiai konkurencinei kovai, todėl gali kristi cukraus kaina, o cukraus augintojai atsidurti panašioje situacijoje kaip pienininkai“, - "Agroetai" būgštavo K. Patiejūnas. Antra vertus, Lietuvos perdirbėjai nusiteikę plėsti gamybą.

Lietuva iki šių metų turėjo per 90 tūkst. t maistinio cukraus perdirbimo kvotą ir dar apie 30 tūkst. t pramoninio.

Paskutiniais reguliuojamos rinkos metais tikimasi gero cukrinių runkelių derliaus. „Jie dera gerai, tikimės geresnių metų nei pernai“, - sakė K. Patiejūnas.

Lietuvoje veikia 4 cukrinių runkelių augintojų kooperatyvai, vienijantys apie 500 ūkininkų, ir dirba du perdirbimo fabrikai - „Nordic Sugar Kėdainiai“ ir „Arvi cukrus“.

  Agroeta inf.   runkelis
Facebook komentarai

bas

a