Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Avių, vilkų ir medžiotojų akistata – kas ką

Autorius: Kupiškėnų mintys
Antanas Jėčius sunkiai galėjo sušaukti naktį vilko išgąsdintą savo avių bandą. Autorės nuotr.
Antanas Jėčius sunkiai galėjo sušaukti naktį vilko išgąsdintą savo avių bandą. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Beveik kasdien girdime apie vilkų sudraskytas avis. Pilkiai nevengia ir veršiuką pastverti. Spalio 15 dieną prasidėjo vilkų medžioklės sezonas ir tęsis iki kitų metų kovo 31 dienos. Aplinkos ministerija šiam, 2020–2021 metų, medžioklės sezonui nustatė 175 vilkų sumedžiojimo limitą. Toks limitas nustatytas įvertinus, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos, ir siekiant šalyje išlaikyti tinkamą šių svarbių miško ekosistemoms gyvūnų populiacijos lygį. Taigi vilkams atėjo liūdnos dienos.

Ar galės dabar lengviau atsipūsti ūkininkai, laikantys gyvulių? Kokia vilkų medžioklės pradžia medžiotojams?

Kol kas vilkai puotauja. Antai spalio 21 dieną Terpeikių ūkininkas Antanas Jėčius apie antrą valandą nakties pabudo nuo pikto šunų skalijimo.

Išėjęs į kiemą pamatė savo avių būrelį, baugščiai besiglaustantį namo pašalėje. Kelios iš jų bandos spietėsi atvirame klojime. Žvilgtelėjęs į pievą šalia sodybos, vyras pamatė vilko papjautą avį. Išmėsinėta buvo viena šlaunis ir pradėta doroti kita.

„Laikiau 12 avių. Banda nedidelė, bet kiekvienas gyvulėlis man labai brangus. Vieną avį šią vasarą ganykloje pamiškėje vilkai papjovė, o antrą dabar sudorojo. Savo avytes laikau palaidas. Nakčiai jos spiečiasi prie pat sodybos, beveik kieme. Galvojau, kad vilkai neis, kur žmonės gyvena. Bet, pasirodo, jiems nėra jokių kliūčių, nieko nebebijo.

Avis laikau apie penkerius metus. Po šio įvykio nutariau jų atsisakyti. Paskambinsiu tiems, kurie nori įsigyti, ir su savo gražuolėmis atsisveikinsiu. Žinoma, širdį skauda. Mano avytės gerai įmitusios, sveikos. Aplinkui joms apsčiai ganyklos. Prie sūnaus sandėlio grūdų pabirų prisiragauja į valias“, – pasakojo ūkininkas A. Jėčius.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ ("Kupiškėnų mintys")

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA