Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Atsakas A. Lukašenkos režimui: MTZ gamyklos darbuotojai ruošiasi prisijungti prie visuotinio streiko

Autorius: Agroeta
Baltarusijoje šiandien paskelbtas visuotinis streikas, bet daug įmonių vis dar birba. Tik kai kurios stambios gamyklos svarsto prie streiko prisijungti.
Baltarusijoje šiandien paskelbtas visuotinis streikas, bet daug įmonių vis dar birba. Tik kai kurios stambios gamyklos svarsto prie streiko prisijungti.
Printer Friendly, PDF & Email

Visuotinis streikas po truputį plinta Baltarusijoje. Tarp gamyklų, kurios netrukus gali stabdyti gamybą, yra ir Minsko traktorių gamykla (MTZ). Pusiaudienį prie gamyklos pagrindinės įeigos būriuojasi žmonės. Apie 70 darbuotojų, prie kurių prisijungia vis daugiau žmonių, reikalauja paaiškinti gamyklos vadovybės, kas dedasi šalyje, kurioje neveikia internetas, o sostinėje Minske ir kituose miestuose brutaliai susidorojama su protestuotojais. Minsko traktorių gamykloje dirba apie 17 000 darbininkų, o "Belarus" prekės ženklas yra geriausiai reprezentuojantis Baltarusiją.

Per dvi dienas jau užfiksuotos dvi mirtys (vieną jų oficiali valdžia jau pripažino), kelios dešimtys žmonių yra sužeista, o per 3 000 aktyvistų yra sulaikyti ir laukia teismų sprendimų areštinėse.  

Pranešama, kad šimtai įvairių gamyklų ir bendrovių darbuotojų šiandien irgi atsisako dirbti. Minsko troleibusų 4-ojo parko vairuotojai teigia atsisakantys dirbti antroje pamainoje, kai paaiškėjo, kad „OMON“ pareigūnai vakar sužalojo autobuso vairuotoją.    

Streikuoti pradėjo ir Bobruisko padangų gamykla „Belšina“. Minsko elektrotechnikos gamykla ne tik streikuoja, bet ir reikalauja nedelsiant nutraukti teisėsaugininkų smurtą prieš aktyvistus, taip pat įjungti šalyje internetą, paleisti areštinėje esančius sulaikytuosius. Šiandien nedirba ir Minsko margarino fabrikas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA