Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Apie susitikimą su ES žemės ūkio komisaru: nusivylimas dėl Strateginio plano ir tuščių pažadų nedalijimas

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Po trečiadienį įvykusio žemdirbių atstovų ir Europos Sąjungos žemės ūkio komisaro Janušo Wojciechowskio susitikimo mintimis sutiko pasidalinti Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius. Pasak LŪS pirmininko, dauguma žemdirbių į sutikimą atėjo su labai dideliais lūkesčiais. Ne paslaptis, jog didžioji dalis ūkininkų baiminasi to, kad permainoms sunkiai spėjama pasiruošti.

„Dėl Strateginio plano dar vyksta diskusijos, yra noro grįžti prie plano pamatų, dar kartą aiškintis, kas yra Lietuvos žemės ūkio stiprybės ir silpnybės. Strateginis planas remiasi 2019 metų analize, tačiau situacija dabar labai smarkiai skiriasi, visai kiti iššūkiai atsirado. Tie žemdirbiai, kurie tikėjosi išgirsti apie Strateginio plano atidėjimą, to neišgirdo. Atvirkščiai – buvo patvirtintos griežtai reglamento nustatytos datos, net nepanašu bent kol kas, kad reglamentas gali būti atšauktas. Biurokratinių darbų virtinė jau seniai prasidėjusi, taip lengvai sustabdyti įsibėgėjusios mašinos negalima. Tai ko gero buvo didžiausias nusivylimas“, – sakė R. Juknevičius.

Tačiau susitikime LŪS pirmininkas įžvelgė ir pozityvių dalykų. ES žemės ūkio komisaras nuoširdžiai padėkojo Lietuvos ūkininkams už darbą, kad krizės atveju tiek dėl pandemijos, tiek ir dėl karo Ukrainoje sukeltų „turbulencijų“, aprūpinimas maistu išliko pakankamai stabilus. To komisaras tikisi ir ateityje. Susitikimą tokie komisaro žodžiai sušildė.

J. Wojciechwskis, pasak Raimundo Juknevičiaus, susitikime bandė perprasti amžiną Lietuvoje temą – pievų atkūrimą. Labai daug pasisakančiųjų akcentavo lygesnės konkurencijos tarp Europos šalių problemą, apimančią ne tik vienodas tiesiogines išmokas. Europos valstybėms yra palikta  laisvė prisidėti prie įvairių rėmimo fondų ir šalių biudžeto lėšomis.

„Turtingesnės šalys žemės ūkį remia daugiausia, kiek tik leidžiama. Lietuvoje, deja, to nėra. Mūsų ūkininkai jaučiasi patekę į dviejų greičių Europą. Esame čia atsiliekantieji, todėl ir konkuruoti yra sudėtinga“, – tvirtino.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius pažymėjo, jog pokalbis su ES žemės ūkio komisaru buvo betarpiškas, nesijautė didelės atskirties. Komisaras bandė nuoširdžiai suprasti ir įsigilinti į problemas ir nedalinti tuščių pažadų. 

„Tikimės, jog bendradarbiavimas ir toliau tęsis. Lietuvos ūkininkai galės komisarą tiesiogiai informuoti apie savo rūpesčius, iššūkius“, – apibendrino R. Juknevičius.                  

Facebook komentarai

bas

a