Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aistros dėl Klovinių užtvankos: išgelbėtos žuvys ar Pompėjos likimas

Autorius: Utenos žinios
50 metų šalia Utenos tyvuliuojanti Klovinių užtvanka atsidūrė dėmesio centre.
50 metų šalia Utenos tyvuliuojanti Klovinių užtvanka atsidūrė dėmesio centre.
Printer Friendly, PDF & Email

50 metų šalia Utenos tyvuliuojanti Klovinių užtvanka atsidūrė dėmesio centre: specialistų teigimu, konstrukcijoms reikia kapitalinio remonto, nes avarijos atveju miestą užlietų potvynis, todėl šią vasarą planuojama nuleisti tvenkinio vandenį ir pradėti darbus. Užtvankos gynėjai susirūpino, kaip toks remontas atsilieps vandens faunai ir siūlo ieškoti alternatyvių sprendimų.

Uteniškis Donatas Čiužas inicijavo peticiją dėl Utenos užtvankos išsaugojimo, kurią internete ir popieriniame variante pasirašė beveik 2000 žmonių.

Pasigedo alternatyvių sprendimų

„Keista, kad turime tris užtvankos būklės vertinimus: patenkinama, nepatenkinama ir kritiška. Nežinome, kokia yra iš tikrųjų, nes nematėme ekspertų vertinimų, nors prašėme paskelbti jų išvadas“, – sako peticijos iniciatorius Donatas Čiužas. – Jeigu įrenginio būklė kritiška, mes už tai, kad jį reikia tvarkyti, bet negi būtina sužlugdyti vandens telkinį. Gyvename XXI amžiuje, gal galima rasti novatoriškesnių būdų suremontuoti užtvanką. Negirdėjome, kad būtų svarstomos ar siūlomos alternatyvos.“

D. Čiužas sako anksčiau pasigedęs informacijos apie būsimus darbus, projekto svarstymo visuomenėje. Abejoja ir dėl darbų etapų eiliškumo, nes svarstoma pirma pradėti tvarkyti aplinką, paskui – remontuoti užtvanką.

„Daug kas slepiama ar tiesiog nepasakoma ir dėl to kyla ginčai, nes visi susirūpinę, kokia bus tvenkinio ateitis…“

Gresia potvynis

Praėjusią savaitę surengtoje vaizdo konferencijoje Utenos užtvankos remonto ir aplinkos sutvarkymo projektą pristatė užsakovai, rangovai, projektuotojai, taip pat atsakė į kai kuriuos gyventojų klausimus.

Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino teigimu, projekto įgyvendinimas yra gyvybės ir mirties klausimas ir nėra prasmės svarstyti, ar Klovinių užtvankos hidrotechninių įrenginių remontą pradėti šiemet, ar atidėti ateičiai, kadangi pagal ekspertų išvadas Uteną anksčiau ar vėliau gali ištikti Pompėjos likimas. „Tiesa, gal būtume palaidoti ne po pelenais ir lava, bet po vandeniu, bet aš nemanau, kad tai paguodžia.

Negalime paneigti, kad gyventojai, turintys sodybas aplink užtvanką, turizmo sodybų savininkai, patirs tam tikrus nepatogumus“, – sakė meras.

Kristina SAKAITĖ, utenoszinios.lt

Facebook komentarai