Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Iki rugsėjo 15 dienos skelbiama privaloma kiaulių registracija

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email
(Vilnius, rugpjūčio 20 d.) Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia privalomą visų kiaulių registraciją, kuri esą padės užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui. Privaloma nemokama kiaulių registracija prasidėjo šiandien ir truks iki rugsėjo 15 dienos. Registruoti kiaules įgalioti teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų gydytojai kartu su seniūnijų specialistais. Jiems bus pavesta aplankyti visus ūkius ir padėti ūkininkams užpildyti privalomas registracijos formas.
"Kiaulių registracija - tai nėra naujovė, tokie reikalavimai buvo ir anksčiau, tačiau įsiplieskus afrikiniam kiaulių marui turėsime šį procesą stebėti atidžiau, kad turėtume kuo tikslesnius duomenis apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimus", - kalbėjo Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamentas Rimantas Krasuckis.
Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaules ir jų laikymo vietas bei bandas. Šie gyvuliai registruojami bandomis ir visa jų apskaita yra vykdoma pagal laikytojų praneštus duomenis. Kiaulių registracija yra nemokama, o duomenys bus privaloma atnaujinti kas ketvirtį. Ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę vykdantys teritorinių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, nustatę kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimus, pirmiausia kiaulių laikytoją įspėja, o vėliau, jei nurodymai nevykdomi, gali skirti ir piniginę baudą. Pagal Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio 1 dalį gyvūnų ženklinimo ir registravimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 200 litų.
"Esame daug nuveikę, vos prasidėjus afrikiniam kiaulių marui paskelbėme apie buferinę zoną, naudojome dezinfekcines priemones, informavome ūkininkus. Šiandien turime tik septynis maro židinius, tuo tarpu Latvijoje užfiksuoti net septyniasdešimt septyni atvejai, vis dėlto, be jokių abejonių turime ir toliau imtis tam tikrų veiksmų", - teigė  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius. Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina kreiptis į Europos Komisiją dėl papildomos paramos. Ketinama daugiau dėmesio skirti laboratoriniams tyrimams ir prevencinėms priemonėms.
Facebook komentarai