Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Į skolas įklimpusį "Pamario pieną" prikėlė darbščios moters rankos

Autorius: Žemės ūkio rūmai
Nuo šių metų rugpjūčio  pradžios kieme puikuojasi 2 modernūs pienovežiai.
Nuo šių metų rugpjūčio pradžios kieme puikuojasi 2 modernūs pienovežiai.
Printer Friendly, PDF & Email

Dar prieš 15 metų į skolas įklimpusio kooperatyvo „Pamario pienas“ valdymą perėmusi Edita Katutienė sugebėjo įmonę prikelti ir šiandien džiaugiasi puikiais rezultatais.

„Nuo 2004 m. pradėjau vadovauti kooperatyvui ir perėmiau jį su skolomis, ypatingai blogos finansinės būklės, kivirčų ir nesantaikos metu. Dirbome Rusnėje, gamybinių dirbtuvių priestate. Tada kooperatyvas turėjo tik vieną važiuojančią mašiną, o pienas buvo surenkamas tik kas antrą dieną – po 1, 5 t. Kooperatyve tada buvo 42 nariai. Po truputį augome ir po 3 metų – 2007 m. persikėlėme į didesnes patalpas Šilutėje. Į kooperatyvą įsiliejo nauji nariai – pieno gamintojai. Įsigijome  dideles patalpas Liaučių kaime, Šilutės rajone, kurias dabar remontuojame ir geriname sąlygas darbuotojams: įrengėme virtuvėles, darbo ir poilsio kambarius, administracijos darbuotojų kabinetą. Kooperatyve dirba buhalterė, administratorė, vairuotojai, punktų vedėjai, laborantai, ūkvedys. Šiuo metu kooperatyve yra 169 nariai, 220 pieno statytojų, per dieną surenkame apie 33-34 tonas pieno“, – pasakoja kooperatyvo direktorė Edita Katutienė.

2018 m. kooperatyvas teikė paraišką Europos Sąjungos paramai gauti pagal Lietuvos  kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą“, kurios pagalba nuo šių metų rugpjūčio  pradžios kieme puikuojasi 2 modernūs pienovežiai, kuriose telpa net po 10-11 tonų pieno.

Žemės ūkio kooperatyvo „Pamario pienas“ direktorė ir nariai aktyviai dalyvauja Žemės ūkio rūmų veikloje, tobulina kvalifikaciją, ne kartą vyko į organizuotas akcijas Briuselyje.

Kooperatyvas priklauso Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijai „Kooperacijos kelias“.

Parengta pagal Žemės ūkio rūmų informacija

Facebook komentarai

T Hegvita agro