Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

I. Šimonytė: girdžiu, ką sako verslas, bet sprendimų dėl karantino atlaisvinimo negalima priimti per greitai

Autorius: Agroeta
Ingrida Šimonytė.
Ingrida Šimonytė.
Printer Friendly, PDF & Email

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako suprantanti verslo prašymus svarstyti karantino ribojimų atlaisvinimus, tačiau akcentuoja, kad svarbu nepriimti šių sprendimų pernelyg greitai ir nesugadinti gerėjančių epidemiologinių tendencijų. 

Pirmadienį spaudos konferencijoje I. Šimonytė sakė verslo kreipimusis dėl veiklos atlaisvinimo vertinanti kaip natūralų procesą, tačiau akcentavo, kad Vyriausybė yra atsakinga ir už žmonių gyvybes bei sveikatos apsaugos sistemos funkcionavimą.

„Vertinu kaip visiškai natūralų ir visiškai suprantamą, bet tuo pačiu verslas turi suprasti, kad Vyriausybė turi atsakomybę ne tik už verslo sąlygas, bet ir už žmonių gyvybes, sveikatą, sveikatos sistemos funkcionavimą ir už daugybę kitų sričių ir kai yra keli skirtingi interesai, tenka tuos interesus tarpusavyje balansuoti ir toks yra politikų darbas“, – sakė premjerė.

Jos teigimu, dabar svarbu išlaikyti gerėjančias tendencijas.

„Labai gerai, kad turime neprastą tendenciją, labai svarbu tos tendencijos nesugadinti. Girdžiu, ką sako verslo atstovai, ir manau, kad Vyriausybės nariai taip pat girdi, bet mums svarbiausia savo veiksmais nesukurti neprognozuojamumo, tai yra nepriimti spendimo pernelyg greitai, kad jau viskas gerai ir galima apribojimus nuimti, kai po dviejų ar trijų savaičių vėl reikės pasakyti: oi, padarėme klaidą, visų atsiprašome ir vėl užsidarome. Šitie amerikietiški kalneliai pačiam verslui yra kenksmingi“, – sakė ministrė pirmininkė.

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija savo ir Lietuvos grožio specialistų vardu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Vyriausybę, prašydama įvertinti kosmetikų ir kosmetologų teikiamų paslaugų atnaujinimo galimybes nuo vasario 1 dienos.

Kaip teigiama kreipimesi, Statistikos departamento duomenimis, grožio salonų versle dirbančių žmonių skaičiaus indeksas. palyginti 2019 ir 2020 metų trečio ketvirčio duomenis, sumažėjo atitinkamai nuo 114,4 iki 111,8, kas, pasak asociacijos, rodo augantį nedarbą šiame sektoriuje ir didėjančią mokestinę naštą valstybei.

Tuo tarpu Lietuvos darbdavių konfederacija (LDK) kreipėsi į Vyriausybę dėl nelygių konkurencijos sąlygų karantino laikotarpiu.

LDK siūlo remtis kitų šalių gerąja patirtimi užtikrinant saugų parduotuvių, restoranų, kavinių ir kitų prekybos bei viešojo maitinimo įstaigų darbą karantino metu.

Facebook komentarai