Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į šalies ežerus paleisti 25 000 lynų arba dvigubai mažiau nei pernai

Autorius: Agroeta
Lynai.
Lynai.
Printer Friendly, PDF & Email

Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2020 metų planą, į šalies ežerus išleista 25 000 lynų. Tarp jų 20 000 vnt. dvivasarių ir 5 000 vnt. trivasarių lynų. Vidutinis Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne, dirbtinai išveistų ir išaugintų žuvų svoris: dvivasarių – 12 g, trivasarių – 50 g.

a

Dvivasariais lynais praturtinti Alytaus, Ignalinos, Rokiškio, Šiaulių, Varėnos, Vilniaus ir Zarasų rajonų ežerai. Daugiausiai šių žuvų išleista į Baluošo (Ignalinos raj.) ir Auslo (Zarasų raj.) ežerus, atitinkamai – 4 ir 3,5 tūkst. vnt. lynų. Trivasariais lynais papildyti Kalotės (Klaipėdos raj.), Metelio (Lazdijų raj.) ir Beržoro (Plungės raj.) ežerai.

Lynas – karpžuvių būrio žuvis, priklausanti karpinių šeimai. Ilgis – iki 60 cm, svoris – iki 7 kg. Kūnas kresnas, labai gleivėtas. Uodegos stiebelis trumpas. Nugara juodai žalsva, šonai žalsvai auksinės spalvos, papilvė pilkšva arba gelsva. Akys mažos, raudonos.

a

Žiotys mažos, galinės, jų kampuose yra po trumpą ūselį. Žvynai pailgi, ploni, giliai įaugę į odą. Pelekai apvaliais pakraščiais, tamsūs. Ši žuvis paplitusi Lietuvos ežeruose ir upėse. Lynai – mėgstamas mėgėjiškos žūklės bei svarbus verslinės žvejybos objektas.

Praėjusiais metais, vadovaujantis Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2019 metų planu, į Lietuvos ežerus buvo išleista 55 000 vnt. dvivasarių lynų.

a

 

Facebook komentarai