Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į Linartų bityną jau atėjo pavasaris

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Visos bitininkas Vytauto Marcinkevičiaus bitelių šeimos sėkmingai sulaukė pavasario. Vytauto Marcinkevičiaus asmeninės nuotr.
Visos bitininkas Vytauto Marcinkevičiaus bitelių šeimos sėkmingai sulaukė pavasario. Vytauto Marcinkevičiaus asmeninės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Linartų soduose (Šiaulių raj.) bitininkaujantis Vytautas Marcinkevičius praėjusį šeštadienį susiruošė aplankyti savo biteles. Ir labai nudžiugo, radęs sveikas ir stiprias visas 40 šeimynų. Bitelės, pasak pono Vytauto, po truputį pradeda skraidyti, nors tikrasis jų darbymetis prasidės už poros-trejeto savaičių. Žinoma, jei orai leis. 

Visos šeimos sėkmingai išgyveno

Saulėtą ir šiltą šeštadienį V. Marcinkevičius aplankė savo bitelių šeimynas. „Kol visas apžiūrėjau, nuo ryto iki pavakarių užtrukau. Nors ir pavargau šiek tiek, buvo ką veikti, bet nuotaika labai pagerėjo. Buvo smagu“, – sakė jis.

Bitininkas apsidžiaugė įsitikinęs, jog bitelėms maisto nepritrūko, dar ir liko. Rudenį V. Marcinkevičius sočiai biteles pamaitino.

Iš keturių dešimčių šeimynų, bitininko teigimu, tik penkios pasirodė silpnesnės. „Tikiuosi, jog ir šitos šeimynos atsigaus. Motinėles šeimynos turi. Visos šeimos gyvos. Pagal statistiką, apie dešimt procentų bitelių šeimų paprastai pavasario dėl vienokių ar kitokių priežasčių taip ir nesulaukia. Mano – visos sulaukė“, – džiaugėsi bitininkas.

Pačioms stipriausioms bičių šeimoms, maždaug pusei iš visų, bitininkas jau praplėtė lizdus, kad bitės turėtų kur perus dėti. Kai kurios bitės jau parsinešusios šiųmetinių žiedadulkių. Per pavasarinį medunešį bitės skrenda į blindes, lazdynus, kiaulpienes, šalpusnius, žydinčius sodus. Visko Linartuose ir aplinkui – pilna. Bitelėms nereikia toli keliauti.       

„Dabar bitelėms duosiu ramybę, netrukdysiu joms gyventi. Svarbiausia ir buvo apžiūrėti, ar viskas joms gerai. Bitelės turi susikaupti perų auginimui“, – pažymėjo V. Marcinkevičius.

Bitininkauja du dešimtmečius

Nuo Kražių kilęs V. Marcinkevičius su šeimyna Linartų soduose apsigyveno maždaug prieš du dešimtmečius. Tiek laiko ir bitininkauja. Aplinkui sodybą – ir bitėms, ir žmonėms labai tinkama aplinka, puiki gamta.

Bitininkas pats meistrauja originalius avilius. Vieni – kaip žmonių namai su langeliai, kiti – kaip senovinės skrynios. Be įprasto medaus V. Marcinkevičius, įsigijęs specialią maišyklę, dar ir kreminio medaus pasigamina.

Linartiškis sakė, jog pernykščiai metai bitininkams ir bitelėms buvę labai geri, dosnūs medaus. Tikisi, jog ir šiemetiniai bus ne prastesni.  

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA