Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į derliaus nuostolius – per 20 ugnies suniokotų kombainų

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Šiemet jau sudegė 23 kombainai.
Šiemet jau sudegė 23 kombainai.
Printer Friendly, PDF & Email

Javų augintojai prie šiųmečių nuostolių turės prisumuoti ir gaisrų suniokotus kombainus. Vieni sudegė visiškai, kiti iš dalies, tačiau šių metų javapjūtėje dirbti su ja negalės, treti atsipirko menkais pažeidimais ir dirbančiųjų išgąsčiu. Nuo javapjūtės pradžios šalyje jau kilo 23 kombainų gaisrai, ir tai yra daugiau nei vidutiniškai per pastaruosius penkerius metus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pateikiama ankstesnių metų statistika apie kombainų gaisrus ne visai telpa į šių metų javapjūtės rėmus. Šio departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas yra suskaičiavęs, kad pastarųjų penkerių metų rugpjūčio mėnesiais kilo 104 kombainų gaisrai.

Tačiau šių metų javapjūtė rugpjūčio pradžioje daug kur buvo įpusėjusi, todėl gaisrus reikėtų skaičiuoti nuo javapjūtės pradžios. Tokiu atveju šiai dienai gaisrų skaičius jau viršijo minėtų penkerių metų vidurkį: PAGD Komunikacijos skyriaus atstovė Vida Šmigelskienė „Agroetą“ informavo, kad šių metų javapjūtėje degė 23 kombainai.

Tikėtina, jog iki javapjūtės pabaigos šis skaičius kilstelės dar labiau. Paskutinis kombaino gaisras kilo Pakruojo r. – „Don 1500“ sudegė nepataisomai. Lengvesnėmis pasekmėmis atsipirko Kauno r. Margininkų I k. javus kūlusio kombaino savininkas – buvo uždūmintas kombaino grūdų bunkeris. Kaip rašoma PAGD suvestinėje, atviro degimo nebuvo, grūdai išpilti, bunkerio talpa perlieta vandeniu.

Neretai nuo kombainų užsidegdavo ir javų laukas arba ražienos, iškulti grūdai. Didžiausias gaisras kilo Kauno r. Skrebiniškių kaime, kur, be kombaino, sudegė beveik 200 ha nenupjautų javų.

Facebook komentarai