Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Į agurkus prekybos centruose nė nežiūri – ant palangės užsiaugina savų

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Asta Aleknavičiūtė iš Vosbūčių kaimo Lazdijų rajone sako, kad ant palangės daržininkauja jau ne vienerius metus.
Asta Aleknavičiūtė iš Vosbūčių kaimo Lazdijų rajone sako, kad ant palangės daržininkauja jau ne vienerius metus.
Printer Friendly, PDF & Email

Palangės daržininkystė vis populiarėja. Daržininkai ne tik daigų ant palangės prisiaugina, džiaugiasi ir savo užaugintu derliumi.

Asta Aleknavičiūtė iš Vosbūčių kaimo Lazdijų rajone patikina, kad ji ant palangės daržininkauja jau ne vienerius metus. Sako gal jau kokie penkeri metai daržininkystės sezoną būtent taip pradedanti ir labai pasiteisina. Turi tikslą – nori, kad jos vaikai valgytų ne pirktinius, o natūralius, savo užaugintus agurkėlius.

„Visa mano palangė vazonai su agurkais. Dera gerai“, – džiaugiasi Asta.

Tikisi, kad šių pakaks, kol šiltnamyje užsiaugins.

„Kiek jau jų čia bus, tiek valgysime“, – sako ji.

Kol kas agurkai daržininkę džiugina – gražūs, vešlūs daigai, o ir agurkėliai patys tie, kaip sukirpti – visi vienodo dydžio.

„Moterys džiaugiasi gėlėmis, o aš agurkais“, – juokiasi Asta. Prisipažįsta, kad jai gėlės taip pat gražu.

„Ant palangės pasidžiaugiu agurkais, kieme žydinčiomis tulpėmis“, – šypsosi pašnekovė. Asta į pasaulį žvelgia savaip.

„Man turi būti ir gražu, ir naudinga. Aš ir savo gėlynuose derinu gėles su naudingais augalais. Mano gėlyne – gėlės ir šilauogės. Ir žiedai, ir uogos man svarbu“, – paaiškina ji.

Sako, tam, kad užsiaugintų agurkų ant palangės, nereikia išskirtinės įrangos ar profesionalios priežiūros – viskas esą paprasta. Ant palangės agurkus ji pasėja kovą.

Sako sėjanti Moters dieną, o Motinos dieną jau valganti. Ar šiemet taip buvo?

„Šiemet agurkėlių per Motinos dieną neskyniau, nes norėjau, kad dar truputėlį paaugtų. Nors jau beveik ir buvo galima“, – prisipažįsta ji.  

Dabar jau į agurkus prekybos centruose nė nežiūri – pakanka savų. Sėklų tikina, niekada neperka prekybos centruose, tikrai neima kas po ranka papuolė. Jau žino savo skonį, o ir išbandė ne vienos veislės agurkus, todėl dabar eksperimentuoti nesiima. Kaip pati sako „nebežaidžianti“.

„Perku tik geras sėklas“, – sako ji.

Asta stebisi girdėdama tokius pasakymus, kad pas ją kažkaip stebuklingai viskas užauga, o štai draugės skundžiasi, kad jų šiltnamiuose prastokas derlius.

„Sakau, kad ne nuo to pradeda. Reikia pradėti nuo gerų sėklų“, – tiesiai sako Asta.

Daigų ir šiltnamiui pati prisiaugina, pirkti turguje tikrai nereikia. Šiltnamyje augsiančius agurkus sėja gerokai vėliau nei tuos pirmuosius, kurie ant palangės auga, pomidorų daigų šiltnamiui taip pat užsiaugina pati. Tačiau ant palangės pomidorų nenokina. Sako, nenorinti „prievartauti“ augalų.

„Pomidorų vegetacija ilga, reiktų kokį gruodį sėti, kad keletą pomidorų galėtum anksčiau nusiskinti. Kankinti augalą nuo gruodžio, man kažkaip nesinori. Geriau agurkus auginti, kurių vegetacija trumpesnė, o ir galima sulaukti tikrai nemenko derliaus“, – sako ji.  

Ant palangės augino ir salotų. Kaip pati sako, „žaidė“.

„Bet ir salotos nebūna tokios vešlios kaip turėtų. Jos vargsta ant palangės. Išsidaiginu, daigelius išpikiuoju šiltnamyje, o tada puikiai auga, greitai jų būna į valias“, – sako ji.

O ar ne gaila palangių naudoti daržui?

„Yra palangė ir jokios naudos, tai agurkų užsiauginu. Niekas nenutinka. Juk tiesiu plėvelę, ant jos dedu vazonus. Vazonai dviejų, trijų, keturių litrų talpos – nedideli“, – pastebi ji.

Tiesa, pirmąjį agurkėlį skina pati – to niekam kitam neleidžia daryti.

„Kiekvienas savo darbo vaisius turi skinti pats. Taip jau gyvenime yra. Dukros, kai užsiaugins pačios, tada nusiskins. Savo užaugintą pirmąjį agurką visada skinu aš, o jau valgome kartu, visada pirmu agurku dalijamės“, – sako ji.

Facebook komentarai