Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gyvūnų globėja turės sumokėti daugiau nei 700 eurų baudą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Alytaus apylinkės teismas praėjusią savaitę patvirtino, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Alytaus departamento Prienų skyriaus inspektoriai pagrįstai paskyrė nuobaudą gyvūnų globėjai iš Birštono dėl gyvūnų laikymo ir kitų veterinarijos reikalavimų pažeidimų.

VMVT veterinarijos inspektoriai šių metų vasario 21 d. atlikę gyvūnų globos vietos patikrinimą, nustatė, kad trejus metus šią veiklą vykdžiusi gyvūnų laikytoja nesilaikė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme gyvūnų globėjams numatytų pareigų. Gyvūnų globos vieta nebuvo patvirtinta teisės aktų numatyta tvarka, neturėjo sudarytos sutarties su veterinarinių paslaugų tiekėju, interneto svetainės duomenų apie globojamus gyvūnus viešinimui.

Taip pat nustatyta, kad gyvūnų globos vietoje laikomi šunys nebuvo laiku vakcinuojami nuo pasiutligės, netvarkyta priimamų, laikomų, perduodamų ir nugaišusių gyvūnų apskaita. Inspektoriams nebuvo pateikta ir dokumentų, įrodančių gyvūnų globos vietos naudojimo teisėtumą.

Be to, nebuvo pašalinti ir ankstesnių patikrinimų metu nustatyti trūkumai. Gyvūnų globėja ir 2019 metais už pažeidimus pagal Lietuvoje galiojančio Administracinių nusižengimų kodekso 501 straipsnio 1 dalį buvo bausta du kartus, tačiau įvykdė tik mažą dalį VMVT nurodymų ir nepašalino nustatytų trūkumų. Dėl minėtų aplinkybių tuomet jai skirta administracinė nuobauda.

Nors atsakomybėn traukiama gyvūnų globėja su nusižengimu sutiko iš dalies, Alytaus apylinkės teismas savo nutarimu ją pripažino kalta ir skyrė administracinę 720 Eur baudą, tuo patvirtindamas, kad VMVT inspektoriai patikrinimą atliko objektyviai ir sprendimą priėmė pagrįstai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais ir VMVT valstybinės kontrolės dokumentais.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA