Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimai Lenkijoje: jau savaitę vyksta ūkininkų protestai

Autorius: Agroeta
Lenkijos ūkininkų protestai. "Farmer.pl" nuotr.
Lenkijos ūkininkų protestai. "Farmer.pl" nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lenkijos ūkininkai jau daugiau kaip savaitę rengia plataus masto protesto akcijas, nukreiptas prieš politikų norą suvaržyti ūkininkavimą, prisidengiant Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimais.

Kol kas žemdirbių protesto akcijos nedavė rezultatų. Seimas jau priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimus, numatančius po metų visiškai uždrausti auginti gyvūnus kailiams, o po 6 mėnesių uždrausti auginti gyvūnus ritualiniams skerdimams.

Lenkijos grūdų augintojų asociacija pabrėžia, kad uždraudus auginti galvijus religiniams skerdimams, šalies grūdų augintojai neteks maždaug 20-30 proc. pajamų, o tai destabilizuos grūdų rinką.

“Lenkija pirmauja pagal galvijų ir paukštienos eksportą į šalis, kur įtvirtintos halal ir košerinio maisto sistemos. Tad draudimo įvedimas auginti galvijus religinėms reikmėms, pirmiausiai palies mažus Lenkijos ūkius, iš kurių dažniausiai ir superkami eksportuotini galvijai”, – teigia grūdų augintojų asociacija.

Asociacija taip pat aiškina, kad Lenkijoje kas penktas paskerstas paukštis nukreipiamas į halal arba košerinio maisto sistemas, o tai sudaro maždaug 40 proc. paukštienos eksporto.

Lenkijos ūkininkai neabejoja, kad po audinių seks gyvūnų gerovės apribojimai laikyti karves, o vėliau ir kiaules. Tai esą visiškai sužlugdys žemės ūkį.

“Agroeta” primena, kad penktadienį Lenkijos Seimas didele balsų persvara priėmė istorinį sprendimą, draudžiantį auginti kailinius žvėrelius ir gyvulius ritualiniais tikslais.

Facebook komentarai