Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Gyventojai prašo mažinti elektros pastotės keliamą triukšmą

Autorius: Agroeta
Alytaus rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Alytaus rajone Butrimiškiuose šalia elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ gyvenantys gyventojai skundžiasi eilę metų besitęsiančiu triukšmu nuo nuolatinės srovės keitiklių, pranešė Alytaus rajono savivaldybės administracija.

Įvyko gyventojų susitikimas su jungtį valdančios AB „LitGrid“ atstovais, kuriame dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.

Dar 2017 metais minėtoje vietoje, netoli nuolatinės srovės keitiklių stoties buvo pastatyta akustinė sienelė, kuri izoliavo elektros įrenginių skleidžiamą garsą, tačiau to nepakanka. Triukšmas ir toliau gyventojams kelia diskomfortą, trukdo gyvenimo ritmą.

Susitikime gyventojai AB „LitGrid“ išsakė priekaištus dėl keliamo triukšmo ir neveiksnumo, mat ne kartą visos bendruomenės vardu buvo kreiptasi į bendrovę su prašymų spręsti susidariusią problemą.

„Ne kartą rašėme raštus atsakingai bendrovei, LR Seimo nariams, visuomenės sveikatos institucijoms, tačiau mums niekas nepadeda. Ne kartą matavome triukšmo lygį tiek dieną tiek naktį, tačiau visuomenės sveikatos specialistams sunku jį nustatyti, nes triukšmas girdimas nesistemingai“, – sakė Užubalių kaimo bendruomenės pirmininkė Felomena Lazauskienė.

Elektros jungtis su Lenkija tęsiasi būtent per Butrimiškius, čia ir yra didžiausi ir triukšmingiausi jos įrenginiai. Specialistų teigimu, triukšmo lygis labai daug priklauso nuo gamtinių sąlygų, vėjo krypties bei oro drėgnumo.

„Gamtinių sąlygų įtakoti negalima, tačiau elektros perdavimo operatorius „LitGrid“ turi rasti sprendimą, kaip pagelbėti gyventojams. Gal tai galėtų būti akustinė, garsą sulaikanti sienelė, kuri iš kitos pusės jau stovi, o gal užtektų tik supilti pylimą ir apželdinti tankiais medžiais, bet šią problemą reikia spręsti kuo greičiau“ – kalbėjo V. Pranskevičius.

Jungtį valdančios AB „LitGrid“ atstovai pažadėjo analizuoti susidariusią situaciją.  Artimiausiu metu turėtų būti atlikti triukšmo lygio nustatymai ir organizuojamas dar vienas susitikimas su gyventojais.

Facebook komentarai

T Hegvita agro