Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Grūdų pirkliai žemdirbių bausti nežada

Autorius: Agroeta
Grūdų pirkliai žemdirbių bausti nežada
Grūdų pirkliai žemdirbių bausti nežada
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, gegužės 17 d.) Ūkininkai dar nepamiršo pernykštės sausros, o 2019-ųjų pavasario viltis apkartino ne tik sausra, bet ir gana nemaža šalna. Kas laukia ūkininkų ir jų grūdų supirkėjų? Kas bus, jei ūkininkai neturės ką parduoti ir kas bus su išankstinėse sutartyse prisiimtais įsipareigojimais?

„Dar viskas laukuose. Jokių bėdų dar nėra. Dar viskas gerai, – sako „Agerona“ komercijos direktorius Dainius Bazys. – Ko galime tikėtis pamatysime, kai pirmieji kombainai įvažiuos į laukus.“

Direktorius D. Bazys patikino, kad jie visada su visais stengiasi susitarti geruoju ir apie jokias nuobaudas net negalvoja.

„Sutartys sudaromos tam, kad būtų vykdomos. Jei kuriai pusei kas nepasisekė, nepavyko, visada galima tartis ir derėtis tam, kad būtų galima rasti abiem pusėms priimtiną sprendimą“, – sakė „Scandagra“ komercijos direktorius Marius Bieliauskas.

 „Mūsų planuose nėra baudų, neketiname nieko bausti. Tikime, kad ūkininkai po praėjusių metų yra atsargesni ir galės vykdyti savo įsipareigojimus. Jei bus tokių, kurie visai prarado savo pasėlius – tarsimės ir kelsime į kitus metus. Neketiname griauti partneriškų santykių su mūsų klientais ir visada stengiamės ieškoti kompromiso. Esame pelno siekianti organizacija, stebime rinką, todėl negalime kažko kažkam atleisti ar dovanoti, jei patys patiriame didelius nuostolius, bet gilinamės į aplinkybes ir problemas sprendžiame kartu. Neturime tikslo „nuvaryti nuo žemės“, tai nėra mūsų įmonės politika ar strategija. Norime, kad mūsų klientai dirbtų ilgai ir sėkmingai bei toliau su mumis bendradarbiautų. Jei aplinkybės klostysis nepalankiai, ieškosime kompromisų ir, manau, sugebėsime rasti“, – direktorių papildė „Scandagra“ grūdų prekybos vadovas Gerardas Brazaitis.

„Mes niekada nieko nebauduojame, – patikino „Agrosfera“ direktorius Arminas Kildišis. – Važiuoju per laukus ir matau, kokia padėtis. Todėl galiu pasakyti, kad ūkininkai, kurie viską atliko laiku – džiaugiasi savo puikiai atrodančiais laukais.“

A. Kildišio teigimu, šiemet „Agrosfera“ sudarė gana mažai sutarčių, nes mokėsi iš 2018-ųjų patirties, kai buvo sudaryta per daug sutarčių.

„Šiemet visi gana atsargiai sudarinėja sutartis, – sakė A. Kildišis. – Ir mes daug nesudarėme.“

Pasak A. Kildišio, 2018 m. problema – pakilusios kainos. Todėl 2018 m. atsirado piktnaudžiaujančių, kurie sakė: „Sausra. Neturiu. Neatvešiu.“ Bet imdavo ir savo produkciją parduodavo tiems, kas daugiau mokėjo.

„Šiais 2019 m. yra priešingai. Kainos buvo didelės, o dabar – krenta. Todėl tikimės, kad visi ūkininkai atveš savo produkciją ir jokių problemų nekils“, – A. Kildišio nuomone, problema – per daug išpūsta.

„Joniškio grūdai“ direktorė Reda Siaurusaitienė pasakojo, kad jie dirba kitaip, todėl nesirašo jokių ilgalaikių sutarčių – perka tai, ką tuo metu gauna.

 „Niekas negresia. Randame bendrus susitarimus. Niekada nekyla jokių problemų. Mes neskiriame jokių baudų, – sakė „Grainmore“ grūdų prekybos vadovas Aldas Mockus. – Šiaip, niekada ir neprisireikė tokias problemas spręsti. Gal tik pernai pasitaikė šiek tiek  problemų dėl sutarčių vykdymo, bet šiaip – visi vykdo. Jei jau žmogų nubaudė orai, tai mes – tikrai nebaudžiame.“

„Esame ES valstybė, mūsų ūkininkai civilizuoti, draudžiasi nuo galimų nemalonumų“, – „Kauno grūdai“ direktorius Tautvydas Barštys patikino, kad jie su visais bendrauja civilizuotai.

Džiuljeta KULVIETIENĖ

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA