Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Grūdų perdirbimo įmonę pasivijo 10 tūkst. Eur bauda ir 54 tūkst. Eur delspinigiai

Autorius: Agroeta
Grūdų perdirbimo įmonę pasivijo 10 tūkst. Eur bauda ir 54 tūkst. Eur delspinigiai
Grūdų perdirbimo įmonę pasivijo 10 tūkst. Eur bauda ir 54 tūkst. Eur delspinigiai
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutiniu ir neskundžiamu sprendimu nutarė, kad Radviliškyje grūdus perdirbanti įmonė neteko teisės į PVM atskaitą, nustačius, jog bendrovė žinojo ar galėjo žinoti apie dalyvavimą į PVM sukčiavimą įtrauktuose sandoriuose. Bendrovei apskaičiuotas didesnis nei 98 tūkst. eurų PVM.

Visas ginčas tarp grūdų perdirbimo įmonės ir Valstybinės mokesčių inspekcijos truko net 8 metus.

„Šiaulių AVMI specialistai, tikrindami šios bendrovės PVM apskaičiavimo bei sumokėjimo į biudžetą teisingumą, nustatė, jog dalis sandorių labai abejotini. Kaip vėliau ir paaiškėjo, realiai prekybiniai sandoriai tarp įmonės ir kitų kelių bendrovių nevyko. Pirkimo - pardavimo sandorių grandinė, kurios pradžia įforminta pagal „priedangos įmonių“ vardu suklastotus dokumentus, sudarė sukčiavimo schemą, – sako Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė, paaiškindama, kad tokiu būdu veikiančiai įmonei sukuriama mokestinė nauda, t. y. ankstesnėse apyvartose į valstybės biudžetą nesumokėtomis PVM sumomis padidinama įmonės deklaruojama PVM atskaita (atitinkamai sumažinamas mokėtinas PVM), padarant žalą Lietuvos valstybės biudžetui. – Kaip Teismas konstatavo, įmonė, siekdama naudos, ignoravo akivaizdžius mokestinio sukčiavimo požymius ir veikė nesąžiningai“.

Be 98 tūkst. eurų PVM įmonei apskaičiuota beveik 54 tūkst. eurų delspinigių. Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija įmonei skyrė 9,8 tūkst. eurų baudą.

„Daug laiko pareikalavęs ir brangiai kainavęs procesas galėjo būti dar brangesnis. Šiuo atveju mokesčių mokėtojui skirta minimali, 10 procentų, bauda, o gali būti skiriama nuo 10 iki 50 procentų minėto mokesčio sumos dydžio bauda“, – teigia Šiaulių AVMI viršininkė.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro