Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Grįžę iš užsienio bus karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose – A. Veryga

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje, pirmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tokį įpareigojimą ministras žada paskelbti, įvertinus tai, kad dalis grįžusių lietuvių nesilaiko reikalavimo savarankiškai izoliuotis dviem savaitėms ir gali platinti užkratą.

„Visi grįžtantys į Lietuvą – o dar turėtų grįžti keli tūkstančiai mūsų piliečių – iškart grįžę turėtų būti karantinuojami savivaldybių numatytose vietose“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

Ministras taip pat žada įpareigoti parduotuvės apriboti pirkėjų srautus ir užtikrinti, kad jie laikytųsi numatytų atstumų.

A. Verygos teigimu, nuo visuomenės sąmoningumo vengti kontaktų labiausiai priklausys, kaip sparčiai koronavirusas plis šalyje.

Ministras taip pat patikino, kad Lietuvai gavus papildomų reagentų, medikai šalyje bus tiriami platesniu mastu. Lietuvą sekmadienio vakarą pasiekė 5 tūkst. reagentų siunta. Vyriausybė teigia, kad šiuo metu yra užsakyta beveik 200 tūkst. reagentų.

Tuo metu sekmadienį šalies policija sulaukė 199 pranešimų dėl galimo karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų. „Praėjusią parą – 199 pranešimai“, – BNS teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Iš viso per praėjusią savaitę tokių pranešimų sulaukta apie 2 tūkst.

Karantinas Lietuvoje įvestas prieš savaitę, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais. Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Facebook komentarai