Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Greitosios medikė: dirbame kaip „furistai“ – per parą viena brigada nuvažiavo 900 km

Autorius: Agroeta
Ne tik Ukmergės, o visų rajonų problema – medikai dirba kaip „furistai“.
Ne tik Ukmergės, o visų rajonų problema – medikai dirba kaip „furistai“.
Printer Friendly, PDF & Email

„Mačiau aš socialiniame tinkle, tą gražų romaną, labai gražiai parašytas, už širdies griebiantis“, – taip medikės J. Keburienės „Facebook“ socialiniame tinkle vakar paviešintą jautrią istoriją komentuoja Ukmergės r. savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

„Agroeta“ vakar pranešė, kad bandydami kuo greičiau įveikti 70 kilometrų atstumą medikai pas pacientę „skriejo“ 170 km/v greičiu. Nepaisant beprotiškų lenktynių su laiku, medikams nepavyko išgelbėti moters, atvykę ją rado mirusią. Patikslintais duomenimis nesulaukusi pagalbos mirė 1966 metais gimusi ukmergiškė.

„Nežinau ar mūsų Ukmergės greitoji nors viena galėtų pasiekti tokį greitį – mašinos nėra naujos“, – abejoja medikės pasakojimu valdininkas.

Pasak D. Varno, Ukmergės r. GMP (GMP – Greitoji medicinos pagalba) medikės J. Keburienės, kuri yra ir medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" vadovė, priekaištai, kad rajone labai trūksta GMP brigadų, o atsakingi asmenys nesiima šios problemos spręsti, esą neturi pagrindo.

„Pagal esančius greitosios ekipažus, kiekvienai krūvis tikrai nėra per didelis, nes kiek yra iškvietimų, viską rodo GPS, kuri tikrai mato kur važiuoja greitoji, kiek iškvietimų ir t.t. Sutariau, kad būtų sušauktas Sveikatos komitetas, jį susirinkti kviečiame rytoj, o gruodžio 8 dieną kalbėsimės ir su greitosios atstovais, rengiame susitikimą ir mes tikrai viską dar kartą spręsime“, – tikina D. Varnas.

Ne tik Ukmergės, o visų rajonų problema – medikai dirba kaip „furistai“

Pasak J. Keburienės vertinant GMP medikų darbą, rajono gyventojų ir jiems tenkančių iškvietimų skaičius – neturėtų būti vieninteliai rodikliai sprendžiant kiek GMP brigadų rajone reikia, kad būtų užtikrintos skubios pagalbos paslaugos gyventojams.

„Realybė tokia, kad GMP nėra numatytas iškvietimų skaičius, sakykime vidurkis yra apie aštuonis (8 iškvietimai – tiek vidutiniškai mūsų šalyje tenka vienai medikų brigadai, vieno budėjimo metu – red. pastaba), bet niekur nėra atsižvelgiama į atstumus, tik į iškvietimų skaičių. Brigadų skaičius yra skiriamas gyventojų skaičiui rajone ir mes kritikuojame tą tvarką. Realiai neatsižvelgiama nei į sergamumą to rajono, neatsižvelgiama į gydymo įstaigų infrastuktūrą, neatsižvelgiama kiek uždaroma skyrių, kiek yra pervežimų ir tai yra ne tik Ukmergės problema, o visų regionų“, – sako J. Keburienė.

Pasak J. Keburienės yra atvejų kaip vienas GMP ekipažas per parą nuvažiavo daugiau nei 900 kilometrų.

„Aš taip jau per ašaras juokauju, kad mes dabar turėtume žiūrėti į GMP mediko darbo krūvį ir reglamentavimą, kaip į tolimųjų reisų vairuotojo. Net ir vairuotojas negali vairuoti be pertraukų. Galų gale mūsų darbas organizuojamas budėjimais. Ką tai reiškia? Kad mes turime laisvą laiką ir karts nuo karto važiuojame. Šiuo metu mes ištisai važiuojame ir tai jau ne budėjimas, tai reiškia, kad mūsų darbas dabar turėtų būti organizuojamas vos ne trimis pamainomis, nes pervargęs medikas – pavojus visuomenei“.  

Ukmergės r. valdžia žada problemą spręsti

Pasak Ukmergės r. savivaldybės administracijos vadovo planuojami susitikimai su medikais. O dėl vakarykščio atvejo, kai medikai nespėjo pasiekti mirštančios ligonės žadama atlikti tyrimą.

„Jeigu matysime, kad bus reikalingas 4 ekipažas, 5 ar 7 – nesvarbu kiek, tai mes tikrai surasime lėšų ir ekipažas bus paskirtas“, – tikina D. Varnas.

Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos "Solidarumas" vadovė J. Keburienė ir kiti šioje srityje dirbantys medikai jau anksčiau yra kalbėję, kad reikia pertvarkų t.y. būtina centralizuoti visas Lietuvos GMP stotis, nes dabar jos priklausomos nuo vietos valdžios supratimo ir įgeidžių, ir šiuo metu, siaučiant COVID–19, ypač išryškėjo esamos tvarkos trūkumai. Tokioms idėjoms pritaria ne visi.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA