Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

"Global Dairy Trade" indeksas kyla, tačiau Lietuvoje pieno supirkimo kainos vis dar mažiausios ES

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Baigiantis ganiavos sezonui pieno produktų kainos pasaulinėje rinkoje po truputį brangsta. Ši gera žinia pieno gamintojus pasiekė po pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) eilinės prekybos sesijos, kai GDT indeksas kilstelėjo 3,7 proc. Tai jau ketvirta GDT prekybos sesija iš eilės, kai indeksas kyla, tačiau lapkričio 5-ąją vykusios prekybos sesijos metu GDT indeksas kol kas ūgtelėjo labiausiai ir pasiekė 1052 punktų žymą. Per paskutinę prekybos sesiją labiausiai brango lieso pieno miltai (SMP), kurie brango 6,7 proc. Taip pat nemažai brango (+5,4 proc.) ir sviesto miltai bei kazeinas (+5,1 proc.).

Labai tikėtina, kad pieno produktų kainos ir toliau sparčiai augs, nes artėja ikikalėdinis laikotarpis, per kurį tradiciškai kainos didėja. Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Lietuvą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. GDT prekybos aikštelę valdo Naujosios Zelandijos kooperatyvas „Fonterra“.

Tiesa, kaip globalioje rinkoje augančios pieno produktų kainos paveiks Lietuvos rinką, tai yra žaliavinio pieno supirkimą, kol kas sunku prognozuoti. Mūsų šalies ūkininkams supirkėjai jau kuris laikas moka vidutiniškai mažiausias pieno supirkimo kainas Europos Sąjungoje. Jas kilstelti nežymiai gali įvykiai, susiję su gaisru Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, kai 45 pienininkystės ūkiams yra uždrausta tiekti žaliavinį pieną į rinką.

Facebook komentarai