Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Geriausio savo vyno vyndarys parduoti negali

Autorius: Dainius MAKYS
1.	Šiltnamyje užaugintos vynuogės itin gardžios, todėl pats šeimininkas nuskina jų ir vaišina tik iš savo rankų.
1. Šiltnamyje užaugintos vynuogės itin gardžios, todėl pats šeimininkas nuskina jų ir vaišina tik iš savo rankų.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje gerai žinomas vyndarys Algirdas Lungis ne tik gamina vyną, bet ir organizuoja edukacines programas. Vienoje jų pabuvojo ir "Agroeta". Joniškėlyje (Pasvalio r.) Šventojo Vincento vyninę įkūręs vynuogių augintojas gamina daug rūšių vyno. Jo organizuojamas edukacines programas jau išbandė tūkstančiai mūsų tautiečių ir užsienio svečių. Įvairių vynuogių rūšių, lietuviškų sodų, laukų ir miško uogų vynas jau seniai tapo A. Lungio svečių kasdienybe, tačiau patyręs vyndarys kasmet sugalvoja kažką naujo. Prieš kurį laiką taip atsirado dilgėlių, raudonųjų burokėlių vynai, o šiemet ir sausmedžio.

„Mano vynui naudotos sausmedžio uogos surinktos ne mūsų žemėje, jos atkeliavo net iš tolimojo Sibiro“ – edukacinės programos metu pasakoja vyndarys.

„Sausmedžių uogos skoniu primena mėlynes, tik yra stambesnės, jų minkštimas tvirtesnės konsistencijos. Šios uogos unikalios tuo, jog iš jų kilogramo yra gaunama net 700 gr sulčių, o tai yra labai daug, lyginant su kitomis, panašios vertės uogomis. Sausmedžius augina nemažai sodybų šeimininkų, tad dauguma turi galimybę pasigaminti sauso ar pusiau saldaus šių uogų vyno“, – priimdamas svečius kalbėjo Joniškėlio gyventojas.

Vyndario ūkyje itin didelė Lietuvoje auginamų vynuogių įvairovė. Pasak, A. Lungio, pas jį auga 200 veislių desertinių, vyninių bei universalių vynuogių, tačiau šeimininkas iš jų gamina tik kelių rūšių vyną ir tik savo reikmėms.

Iš viso vynų gamintojas iš uogų, vaisių bei daržovių ūkyje gamina apie 40 rūšių vyno, sidro, midaus, ledo vynų, kuriems suteikta licencija. Vis tik vyndarys prisipažįsta, kad jam iš visų vynų maloniausia yra gaminti vynuogių vyną, nes jis pasaulyje yra pats vertingiausias, tačiau Lietuvoje vynuogių vyno parduoti negalima, nes tai draudžia įstatymai.

Rodydamas didžiulį vynmedį, po kuriuo visados sodinami edukacinių programų lankytojai, šeimininkas sako: „Šį vynmedį aš pasodinau pats, tiesa, man tada buvo tik du metai ir aš to fakto neprisimenu, tačiau taip sakė mano tėvai, o su jais ginčytis nevalia“. Susitikimo metu A. Lungys negaili patarimų apie vyno gamybą, aprodo šiltnamiuose augančias ir įspūdingo dydžio vynuogių kekes nokinančius vynmedžius, pakviečia į vyno rūsį.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA