Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ganyklas pakeis miškai – pabaigos pradžia britų pieno ir mėsos sektoriams

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Panašu, kad aplinkosaugininkai galutinai užspaudė Jungtinės Karalystės politikus. Šalis ketina padidinti anglies dvideginio emisijų sumažinimo iki 2035 m. tikslą 78 proc., antradienį skelbė žiniasklaidos priemonės.

Premjeras Borisas Johnsonas veikiausiai vėliau šią savaitę pristatys šį teisiškai įpareigojantį tikslą, kurio įgyvendinimo data yra 15 metų ankstesnė, nei buvo planuota anksčiau, skelbė BBC.

Šalis yra užsibrėžusi tapti neutralia klimato atžvilgiu iki šio šimtmečio vidurio ir jau padidino savo įsipareigojimus šiam tikslui pasiekti.

Gruodį JK pranešė iki 2030 m. sumažinsianti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas daugiau kaip dviem trečdaliais nuo 1990 m. lygio. Tai yra vienas ambicingiausių bet kurios didžiosios ekonomikos užsibrėžtų klimato tikslų.

Naujausias tikslas 78 proc. sumažinti anglies dvideginio emisijas buvo viena rekomendacijų, kurią pernai pateikė JK vyriausybės nepriklausomas patariamasis organas Klimato kaitos komitetas (CCC).

Komitetas tuomet pažymėjo, kad šiam tikslui pasiekti reikėtų padinti gatvėse važinėjančių elektra varomų transporto priemonių skaičių, padidinti ofšorinę energijos gamybą vėjo jėgainėse, sumažinti suvartojamos mėsos ir pieno produktų kiekį ir pasodinti naują mišką.

B. Johnsono vyriausybė sulaukia kritikos, kad jos retorika dėl klimato kaitos iki šiol nebuvo paremta prasminga politika.

Neseniai po chaotiško starto buvo atšaukta subsidijų schema, skirta pagerinti namų ūkių energijos vartojimo efektyvumą.

Tuo pat metu aplinkosaugos aktyvistai pasipiktino ministrams praėjusį mėnesį pareiškus, kad gali būti suteikti leidimai toliau gręžti naftos ir dujų gręžinius Šiaurės jūroje.

Facebook komentarai