Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Galvos skausmas po „Brexit“: britai sunerimę darbo jėgos likimu žemės ūkyje

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Londonas, rugpjūčio 25 d.) Iš Europos Sąjungos nusprendusi trauktis Jungtinė Karalystė jau suka galvą, kas užims dabar žemės ūkyje dirbančių imigrantų vietas. „Farming UK“ skelbia, jog karalystė privalo investuoti į darbo jėgos pritraukimą.

Londono universiteto profesorius Tim Lang‘as, kuris valdo ūkį Lankašyro grafystėje, teigia, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos apnuogino dešimtmečiais įsisenėjusią problemą – šalis per mažai investavo į darbo patrauklumą šalies žemės ūkyje.

„Ar visi „Brexit“ šalininkai dirbamuose laukuose ir gamyklose pasiruošę pakeisti emigrantus?“ – retoriškai klausia profesorius. Jo teigimu, dabartinė žemės ūkio sistema negali normaliai funkcionuoti be įvežtinės darbo jėgos.

Ekonomistas Stephen Devlin‘as parengė ataskaitą „Žemės ūkio darbas Jungtinėje Karalystėje“, kurioje nurodo, kad Jungtinė Karalystė privalės žemės ūkio darbo vietas padaryti patrauklesnes britų darbininkams, nes statistiniai duomenys rodo, kad iki šiol dauguma nekvalifikuotų sezoninių darbų žemės ūkio sektoriuje atlikdavo imigrantai iš kitų šalių.

Anot jo, “globali ekonomika pirmiausia smogia ūkininkams, todėl dabar labiau nei bet kada svarbu sąmoningai planuoti maisto ir žemės ūkio sektoriaus ateitį“. Tikėtina, kad po „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje griežtės reikalavimai imigrantams, o tai reiškia, kad baigsis laisvas darbo jėgos judėjimas iš Europos ekonominės erdvės. Nacionalinės ūkininkų sąjungos pirmininkas Ali Capper‘is mano, kad Jungtinė Karalystė privalo išsiaiškinti visus galimus variantus užtikrinant darbo pasiūlą žemės ūkiui ir kalbama ne tik apie sezoninį darbą, bet ir apie šiuo metu kai kurių žemės ūkio sektorių nuolatinį priklausomumą nuo imigrantų.

„Agroeta“ inf.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Facebook komentarai

bas

a