Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Galvijų laikytojai jau gali teikti paraiškas antrajam paramos etapui

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo šiandien pradedamos rinkti paraiškos už antrąjį pagalbos galvijų laikytojams teikimo etapą. Paraiškų rinkimas tęsis iki spalio 15 dienos.

Už parduotą ne mažiau kaip 12 mėnesių amžiaus mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) galviją mokama 130 eurų, už parduotą ne mažiau kaip 6 mėnesių amžiaus pieninės veislės (grynaveislį, kelių pieninių veislių mišrūną), pieninės-mėsinės veislės mišrūną galviją – 100 eurų, už parduotą nuo 6 iki 12 mėnesių amžiaus mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) atjunkytą veršelį – 100 eurų.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam galvijų laikytojui, įskaitant ir su šiuo galvijų laikytoju susijusius ūkio subjektus, negalės viršyti 100 tūkst. eurų, skelbia Žemės ūkio ministerija.

Parama mokama, tik kai ūkininkas parduoda galvijus įmonei, užsiimančiai žemės ūkio produktų perdirbimu, arba perpardavėjui.

Pagalba neteikiama, kai ūkininkas pats parduoda savo galvijo mėsą vietos rinkoje galutiniams vartotojams ir parduodant galviją iš ūkio į ūkį ar kitam ūkio subjektui veisimui arba reguliariai pirminiam pieno ar mėsos gaminimui.

Už pirmąjį pagalbos teikimo etapą daugiau kaip 6,8 tūkst. galvijų laikytojų jau gavo apie 2,6 mln. eurų. Visa pagalba bus išmokėta iki metų pabaigos.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA