Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Gali baigtis navigacinės sistemos ir jų signalo galiojimo laikas

Autorius:
Printer Friendly, PDF & Email

2017 m. sudarytas Federalinis Radionavigacijos planas yra nustatęs nuo 2020 metų gruodžio 31 dienos nutraukti nekoduoto GPS L1/L2 formato signalo transliaciją.

Šiuo globalia vietos nustatymo paslauga (DGPS) naudojasi platus specialistų, įvairių tarnybų ir verslo organizacijų spektras, pradedant nuo karo pramonės, žemės ūkio,  aviacijos ir baigiant navigacija telefone. Todėl, siekiant stiprinti ir palaikyti nacionalinį saugumą, prisidėti prie ekonomikos, prekybos ir produktyvumo augimo, skatinti efektyvų transporto sistemų panaudojimą, didinti žmonių mobilumą ir spręsti aplinkosaugos iššūkius, buvo parengtas Federalinis Radionavigacijos planas (https://www.navcen.uscg.gov/pdf/FederalRadioNavigationPlan2017.pdf).

Palydovų tinklo architektūros pokyčiai palies visus DGPS paslauga besinaudojančius asmenis, įskaitant žemės ūkio sektorių, todėl jau dabar reikėtų pasikonsultuoti su specialistais dėl turimos navigacinės įrangos atnaujinimo.

„John Deere“ tikslios žemdirbystės sistemos užima lyderiaujančias pozicijas visame pasaulyje. Vien automatinio vairavimo sistema ūkio sąnaudas degalams, laikui ir eksploatacijai gali sumažinti iki 10 proc. Sekcijų valdymo funkcija leidžia sutaupyti 3-5 proc. sąnaudų pesticidams ir išlaikyti tikslią auginimo technologiją. Taip šios sistemos padeda optimizuoti kintamos normos operacijas, agronominius sprendimus ir tausoti aplinką.

Todėl svarbu žinoti, kad dėl palydovų tinklo atnaujinimo nuo 2021 metų sausio 1 dienos „John Deere“ „iTC“ tipo antenos nebegalės priimti SF1 ir SF2 signalų ir jų nebus galima naudoti automatiniam vairavimui ar sekcijų valdymui. O „John Deere SF3000“ ir „John Deere SF6000“ imtuvai veiks kaip įprasta, be trukdžių.

Taip pat svarbu žinoti, kad koduotas DGPS signalas ateityje leis blokuoti prarastus „John Deere SF6000“ imtuvus, kuriuose jau dabar įdiegta mechaninė ir programinė vagystės prevencijos priemonė – dviejų lygių PIN kodas. Norint apsaugoti turimas tiksliosios žemdirbystės sistemas nuo nelegalaus naudojimo reikia kreiptis konsultacijos į „DOJUS agro“ specialistus.

Savo ruoštu, „John Deere“ kompanija pereinamuoju laikotarpiu iki šių metų spalio pabaigos kviečia „ITC“ antenų naudotojus, pasikeisti navigacinę įrangą į naują, pasinaudojant specialia, iki 17 proc. siekiančia nuolaida, dėl kurios reikėtų kreiptis į oficialius „John Deere“ atstovus Lietuvoje „DOJUS agro“.

Facebook komentarai