Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

G. Nausėda pritaria Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė pritariantis paskelbti Sausio 13-ąją nedarbo diena.

„Taip aš sutinku su Sausio 13-osios dienos paskelbimu nedarbo diena“, – Birštone sakė G. Nausėda.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta sakė, kad proginių dienų Lietuva turi nemažai, tačiau kasmetinių atostogų dienų, palyginti su ES, ne tiek daug.

„Kalbant apie atostogas, reikia žiūrėti, kas vyksta kitose šalyse. Matome, kad proginių dienų Lietuva turi nemažai, ES viduryje esame, tačiau pagal atostogų dienas esame prie mažiausiai turinčių dienų. Iš tiesų yra prasmingas požiūris, kad didesnis atostogų dienų skaičius nestabdo verslo taip smarkiai, kaip didelis proginių dienų skaičius“, – teigė S. Krėpšta.

„Ta diskusija turėtų būti tęsiama ir turėtų būti surastas sprendimas tiek profsąjungų, tiek verslo atstovų“, – pridūrė jis.

Vyriausybė praėjusią savaitę posėdyje pritarė siūlymui sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – skelbti nedarbo diena.

Tiesa, Vyriausybė rekomenduoja naują laisvą dieną skelbti vietoje lapkričio 2 dienos laisvadienio, nes, anot Vyriausybės, Lietuva ir taip turi daug švenčių dienų, o ekonomikai tai atsiliepia neigiamai.

Lietuva šiuo metu turi 16 šventinių dienų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nurodo, kad tiek šventinių dienų Europos Sąjungoje turi tik Bulgarija ir Vengrija, o bendras Europos Sąjungos šventinių dienų vidurkis yra 12.

Facebook komentarai