Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Europos Parlamente – Lietuvai svarbi iniciatyva dėl apsirūpinimo maistu

Autorius: Agroeta
Europarlamentaras Bronis Ropė: "Reikia priemonių, kurios galėtų užkirsti kelią pagreitį įgaunančiam žemės ūkio nykimui Lietuvoje.
Europarlamentaras Bronis Ropė: "Reikia priemonių, kurios galėtų užkirsti kelią pagreitį įgaunančiam žemės ūkio nykimui Lietuvoje.
Printer Friendly, PDF & Email

Koronaviruso pandemijos metu maisto ištekliai yra vienas didžiausių prioritetų ne tik Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Europos Parlamente teikiamos Pereinamojo laikotarpio reglamento pataisos, kurios galėtų užkirsti kelią pagreitį įgaunančiam žemės ūkio nykimui Lietuvoje.

„Šiandieninė situacija visuomenei leidžia aiškiau suprasti, kodėl žemės ūkis yra išskirtinė ir strateginė ūkio šaka. Mums yra gyvybiškai svarbus nenutrūkstamas sveiko, saugaus ir įperkamo maisto tiekimas. Tačiau kiekvieną dieną Lietuvoje ūkių sumažėja ir tai reiškia, kad tampame vis labiau priklausomi nuo kitų,“ – teigia europarlamentaras B. Ropė. – „Prie šio proceso ženkliai prisideda žemdirbių diskriminacija, kai ES tiesioginių išmokų dydžiai atskirų valstybių narių ūkininkams skiriasi net kelis kartus. Lietuvos žemdirbiai gauna vienas žemiausių tiesioginių išmokų ES, tad vis daugiau ūkių atsisako savo veiklos“.

B. Ropės teigimu, situaciją šalies žemės ūkyje dar labiau apsunkina nenumatyti supirkimo kainų svyravimai, kai pasiteisinant ekstremalia situacija ūkininkams už žaliavinę produkciją net atgaline data perdirbėjai ėmė mokėti žemesnes kainas.

„Šiandien su kolega Juozu Oleku oficialiu kreipimusi pakvietėme Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius paskatinti savo kolegas jų frakcijose palaikyti Lietuvos žemės ūkiui palankias Pereinamojo reglamento pataisas, kuriomis reikalaujame jau pereinamojo laikotarpio metu visiškai užbaigti tiesioginių išmokų suvienodinimą valstybėms narėms iki ES vidurkio. Tikimės, kad susitelkę kartu galėsime nemažai pasiekti. Deja, iki šiol tik EP Žaliųjų/ELA frakcija, kurioje aš dirbu, turi oficialią savo poziciją, remiančią tiesioginių išmokų suvienodinimą“, – teigia B. Ropė.

Taip vadinamuoju Pereinamojo laikotarpio reglamentu numatomas Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimas 2021 m., ir galbūt 2022 m. Dėl pataisų Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto nariai turėtų apsispręsti balandžio pabaigoje. Jei komitete šios pataisos nebus patvirtintos, jas ketinama registruoti balsavimui plenariniame posėdyje.

Facebook komentarai