Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Europos Komisijos prašys keisti kiaulių maro trečios zonos reglamentą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, rugpjūčio 2 d.) Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija ketina parengti bendrą nuomonę ir kreiptis į Europos Komisiją, prašydama sušvelninti III afrikinio kiaulių maro (AKM) zonos reglamento taikymą.

„Bendra pozicija tokia, kad, jeigu nesikartoja židiniai arba jeigu imamės priemonių tam, kad apie kompleksus nebūtų smulkių ūkių, tai stambiesiems ūkiams būtų nuimta ta trečia zona per 40 dienų nelaukiant metų“, – sakė V. Baltraitienė.

Į griežčiausiai reglamentuojamą trečią zoną patenka rajonai, kuriuose AKM nustatyti laukinėje gamtoje ir namų ūkiuose. Iš tokios zonos draudžiama išvežti ir įvežti mėsą bei gyvas kiaules.

Anot ministrės Lietuva ir Latvija yra pateikusi nemažai siūlymų už sveikatą ir maisto saugą atsakingam eurokomisarui Vyteniui Andriukaičiui dėl abiejų šalių ūkininkų patiriamų nuostolių sumažinimo, o į kitą žemės ūkio ministrų susitikimą, kurį numatoma rengti Latvijoje, bus kviečiamas ir pats V. Andriukaitis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, maro užkrato šiemet buvo rasta daugiau nei 140 šernų gaišenose, nustatyti 86 ligos židiniai, 5 iš jų ūkiuose, o pirmą kartą virusas buvo aptiktas ir Biržų rajono savivaldybės teritorijoje.

Kiaulių maro problemai nemažėjant, liepos pradžioje medžiotojai buvo įpareigoti užkrėstose teritorijose kartą per savaitę vykdyti apžiūras aplink ūkius, kuriuose laikoma per 100 kiaulių.

Kiaulių maru serga tik šernai ir laukinės bei naminės kiaulės, žmonėms liga nepavojinga, tačiau valgant užkrėstą mėsą maro užkratas gali būti pernešamas už ligos židinio ribų.

Eltos, LRT.lt inf.

kiaules

 
Facebook komentarai

bas

a