Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Europos Komisija įspėja dėl kiaulių maro plitimo Europoje

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisija įspėja dėl afrikinio kiaulių maro plitimo Europoje. Maras nustatytas jau dešimtyje ES šalių, Vokietijos „Funke“ žiniasklaidos grupės laikraščiams sakė ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides. Kartu ji pridūrė, kad priemonės kovai su kiaulių maru, kurioms ES skyrė daugiau kaip 100 mln. eurų, duoda rezultatų.

Maras pasireiškia tik tam tikrose ES teritorijose, pažymėjo komisarė. Čekijoje, pavyzdžiui, maras „visiškai išnaikintas“. Komisijos duomenimis, šiuo metų kiaulių maro atvejų yra Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Italijoje ir Belgijoje.

S. Kyriakides akcentavo, kad kiaulių maras žmonėms nėra pavojingas. Ji taip pat sakė, kad „į grėsmę turi būti rastas globalus ir pirmiausiai bendras atsakas“, nes tai pasaulinė problema.

Komisarė santūriai komentavo reikalavimus kovai su kiaulių maru intensyviau pasienyje tverti tvoras. Tokie veiksmai visad turi būti naudojami kaip viena iš daugelio kitų kontrolės priemonių, sakė ji. Tvorų tvėrimas riboja šernų judėjimą.

Facebook komentarai