Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Estijos žalieji siekia referendumo dėl galimybės uždrausti miškų plynuosius kirtimus

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Estijos žaliųjų partija inicijavo peticiją, kurioje vyriausybė raginama surengti referendumą dėl siūlymo šalyje uždrausti plynuosius miškų kirtimus.

Penktadienį įvykusiame Žaliųjų partijos išplėstinės valdybos posėdyje buvo patvirtintas peticijos tekstas, raginantis atsiklausti šalies gyventojų nuomonės dėl plynųjų kirtimų. Toks plebiscitas galėtų įvykti kartu su vietos valdžios rinkimais, turinčiais įvykti 2021 metų spalio 17 dieną.

Peticiją „Ar Estijoje turėtų būti uždrausti miškų plynieji kirtimai?“ nuo antradienio bus galima pasirašyti internetu.

„Be abejo, miškų plynieji kirtimai yra nepaprastai svarbi tema, ir kiekvienas estas turi savo nuomonę miškų ir jų tvarkymo klausimais. Mes Aplinkos ministerijos nesugebėjimas parengti naujo miškininkystės plėtros plano atrodo beveik nusikalstamas. Taigi, būtina kreiptis į žmones dėl šio klausimo, jau daug metų poliarizuojančio mūsų visuomenę“, – sakoma Žaliųjų partijos pirmininkės Zuleyxos Izmailovos (Ziuleichos Izmailovos) pranešime.

„Norime, kad dabartinė [miškininkystės ūkinė] veikla, daugiausiai apimanti plynuosius kirtimus, kurie negali būti apibūdinami kaip miškų tvarkymas, turi būti pakeista tvariu miškų tvarkymu išlaikant medynus, kai plynieji kirtimai būtų veikiau išimtis, o ne taisyklė“, – sakė partijos išplėstinės valdybos pirmininkas Aleksander'as Laane (Aleksandras Lanė).

Kita valdybos narė Piret Rani (Piret Reni) sakė, kad Estijai atėjo laikas perorientuoti savo politiką atsižvelgiant į ateities poreikius, kad būtų užtikrintas aplinkos apsauga ir inovacijos, mokslo tyrimai ir švietimas, tausojanti plėtra ir socialinis teisingumas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA